Uczymy Dzieci Programować – Przedszkole nr 1

2020-10-22 15:44:15(ost. akt: 2020-10-22 15:53:15)
Przedszkolaki z grupy „Biedronki” Przedszkola nr 1 im. Jana Brzechwy realizują Ogólnopolski Program „Uczymy dzieci programować”.
Dzieci z grupy „Biedronki” w bieżącym roku szkolnym biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Uczymy dzieci programować”. Program uczy podstaw programowania przez doświadczenie i zabawę łącząc elementy zajęć z różnych obszarów edukacji. Dzięki temu programowi dzieci nie tylko zdobywają nową wiedzę, ale przede wszystkim rozwijają wyobraźnię, poznają nowe zabawy, które uczą ich logicznego myślenia, kreatywności, umiejętności szukania rozwiązań stawianych przed nimi problemów, umiejętności współpracy w grupie. Na pierwszym etapie jakim są zajęcia z kodowania dzieci korzystają ze specjalnie dedykowanej maty do kodowania. W kolejnym etapie uczą się programowania małego robota – ozobota. rysując zadania, które on następnie będzie wykonywał. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, są aktywne i zainteresowane.

Wychowawczynie grupy: Paulina Kłosowska, Monika Budzyńska


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. UWAGA dobra wiadomość dla anty dobra wiadomo #2992571 | 10.10.*.* 25 paź 2020 21:36

    dobra wiadomość dla anty dobra wiadomość dla antyCov: słyszałem, że NFZ i ZUS rozważa nie opłacanie kosztów leczenia osób zarejestrowanych przez policje bez maseczek.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz