Ostródzcy radni mają plan na ronda

2020-10-22 12:30:34 (ost. akt: 2020-10-22 12:35:16)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W środę 21 października, w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie odbyło się spotkanie ostródzkich radnych powiatowych i miejskich, poświęcone możliwościom współpracy przy realizacji inwestycji drogowych na terenie miasta.
W naradzie, zwołanej z inicjatywy radnych powiatowych Dobra Wspólnego i Koalicji Obywatelskiej, wzięli również udział starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski i zastępca burmistrza Ostródy Agnieszka Majewska-Pawełko.

Podczas środowego spotkania radni zgodzili się, że najpilniejsze potrzeby komunikacyjne w mieście to budowa trzech rond, które usprawnią ruch na wiadukcie. Dokumentacja dwóch pierwszych - tak zwanych rond dolnych, czyli Olsztyńska/Drwęcka i Olsztyńska/Mickiewicza - miałaby zostać przygotowana już na początku przyszłego roku, dzięki czemu samorząd powiatu mógłby wystąpić o dofinansowanie budowy z Funduszu Dróg Lokalnych. Pozostałą część kosztów pokryją samorządy miasta i powiatu.

— Chcemy, żeby w 2022 roku ronda i łączący je fragment ulicy Olsztyńskiej były gotowe i służyły mieszkańcom Ostródy — deklaruje prowadzący środowe spotkanie, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Waldemar Gazda.

Pomysł radnych powiatowych spotkał się z życzliwym przyjęciem obecnych na spotkaniu radnych miejskich. Zapowiedzieli oni swoje poparcie i chęć zabezpieczenia środków na ten cel w kolejnym budżecie Ostródy.

Budowę rond poparł również starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski, który zapowiedział, że dodatkowo podejmie działania usprawniające ruch na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej, Drwęckiej i Kopernika. Tam też docelowo ma powstać rondo.

Po środowych ustaleniach, wszystko zależy od postawy burmistrza Ostródy Zbigniewa Michalaka. Zastępczyni burmistrza Agnieszka Majewska-Pawełko wyraziła wstępne zainteresowanie pomysłem radnych, jednak ostateczne decyzje ma podjąć jej szef.

Chodzi przede wszystkim o szybkie przekazanie powiatowi gotowego od ponad roku projektu ronda przy dawnym sądzie oraz zabezpieczenie środków w Wieloletniej Prognozie Finansowej.

— Mamy nadzieję, że burmistrz Michalak szybko odpowie na tę propozycję — mówi przewodniczący Rady Miasta, Jacek Dudzin. — Cała inwestycja kosztowałaby nas od 1,5 do 2 milionów złotych i jestem przekonany, że przy odrobinie dobrej woli, burmistrz bez trudu wygospodaruje pieniądze na ten cel.
AG

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Paweł #2990057 | 10.10.*.* 22 paź 2020 14:18

    Bardzo konkretny pomysł radnych oraz starosty. Obawiam się jednak, że burmistrz nie będzie zainteresowany.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. xxx #2990040 | 83.14.*.* 22 paź 2020 13:46

    CZy to Pani Dakowska siedzi w kapeluszu? ciężko zdjąć?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD