Najpierw serwisował, potem ukradł pięć samochodów. Kradzież tłumaczył chęcią zemsty

2020-10-22 12:00:59 (ost. akt: 2020-10-22 12:10:44)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 44-latka podejrzanego o kradzież 5 samochodów dostawczych. Pojazdy zniknęły z jednego z parkingów na terenie Olsztyna — wszystkie zostały odzyskane. Zatrzymany mieszkaniec powiatu olsztyńskiego w przeszłości zajmował się serwisowaniem tych aut.
Kradzież zgłoszono w poniedziałek (19.10.2020). Jeszcze tego samego dnia policjanci znaleźli i zabezpieczyli trzy z pięciu skradzionych pojazdów. Samochody były porozstawiane w różnych miejscach. W tej sprawie przesłuchano m.in. pracowników okolicznych firm oraz zabezpieczono nagrania z kamer monitoringu. Podejrzenia padły na mężczyznę, który w przeszłości zajmował się serwisowaniem tych samochodów.

— Mężczyzna został namierzony i zatrzymany na jednej z posesji w gminie Purda, gdzie znajdowały się również dwa pozostałe samochody. Oględziny wszystkich pojazdów wykonane zostały przez technika kryminalistyki, który zabezpieczył ślady przestępstwa. Wszystkie auta wróciły już do prawowitego właściciela. Ich łączna wartość szacowana jest na około 250 tys. zł — informuje Rafał Prokopczyk z KMP w Olsztynie.

Część skradzionych aut miała pozmieniane tablice rejestracyjne, a także pozrywane naklejki z logotypem firmy.

44-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. — Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył chęcią zemsty na właścicielu aut, który w jego ocenie nie wywiązał się ze spłaty zobowiązań, wynikających z serwisowania pojazdów — dodaje Rafał Prokopczyk.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem może mu teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KMP Olsztyn/(rp/tm)


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tutejszy. #2990064 | 185.138.*.* 22 paź 2020 14:22

    Palant !

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz