Uczniowie szkół podstawowych także przejdą na nauczanie zdalne? Premier o liniach obrony przed koronawirusem

2020-10-21 12:51:27(ost. akt: 2020-10-21 14:01:11)

Autor zdjęcia: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów/ Twitter

Premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszego wystąpienia w Sejmie powiedział, że na kolejnym posiedzeniu sztabu kryzysowego najprawdopodobniej zapadnie decyzja o tym, że wyższe klasy szkół podstawowych będą podlegały nauczaniu zdalnemu bądź hybrydowemu.
Kierujemy się zdaniem ekspertów i na początku zamknęliśmy szkoły ponadpodstawowe. Prawdopodobnie dzisiaj po południu na RZZK podejmiemy decyzję, że również wyższe klasy szkół podstawowych też będą podlegały nauczaniu zdalnemu lub hybrydowemu - mówił premier. I dodał: - Chcę jednak zapewnić, że nie zostawiamy dzieci samych sobie.


Mateusz Morawiecki przedstawił też to, co nazwał czterema głównymi liniami obrony.

- Cztery główne linie obrony w naszej strategii - pierwsza to rygory, obostrzenia, dystans, maseczki, aplikacja, rygory sanitarny - mówił premier Mateusz Morawiecki. Tworzymy taki system szpitalnej dostępności łóżek, żeby nie spotkało nas to, co spotkało Europę Zachodnią i największe państwa świata. Mamy 45% wolnych respiratorów.

- Druga linia obrony to nasz system ochrony zdrowia, to już dzisiaj 16 tys. łóżek szpitalnych, 40% więcej niż jest dzisiaj wykorzystywanych, to nasze izolatorium. To kwarantanna sprawdzana przez nasze służby mundurowe, to nasi medycy - zaznaczył Mateusz Morawiecki.

- Trzecia linia obrony to dodatkowych 13 tys. łózek szpitalnych wraz z dodatkową proporcją tworzenia łóżek z dostępem do tlenu. To nas doprowadzi do poziomu ok. 30 tys. łóżek - wyjaśniał w Sejmie premier. I dodał: Dopóki - lekarstwo na #koronawirusa nie zostanie wynalezione, to proponuję, żebyśmy wszyscy zastosowali jedną szczepionkę - solidarność.

Premier Mateusz Morawiecki: Musimy nauczyć się żyć, pracować i kształcić bez całkowitego lockdownu. Ale nie wiemy jakie decyzje będzie trzeba podejmować.

Premier zaznaczył także, że rząd pracuje także nad czwartą linią obrony:

- To szpitale tymczasowe w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, w Hali Expo, na stadionie PGE Narodowy - mówił Mateusz Morawiecki. I zaznaczył: - Obyśmy nigdy tej czwartej linii obrony nie musieli wykorzystać.

- Utworzyliśmy już jeden z pierwszych w Europie lub pierwszy ośrodek rehabilitacji pocovidowej. Myślimy już o tych, którzy mogą doznać uszczerbku na zdrowiu. Ten ośrodek w Głuchołazach już działa i jest czynny - zapewniał premier.

Morawiecki podkreślił też, że wkrótce przedstawi plan działania w sprawie Korpusu Wsparcia Seniorów.

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Warmiaczka #2996419 | 83.15.*.* 29 paź 2020 10:43

  Nauczanie zdalne (utrudniające życie rodzicom) nie ma najmniejszego sensu jak długo młodzież baluje jak dziki na ulicach. Totalny brak odpowiedzialności manifestantów i najwyraźniej przekonanie o własnej niezniszczalności przyniesie jeszcze więcej zgonów. Nawet jak bananowa młodzież nie zachoruje, to pozaraża słabsze jednostki. To okropne.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Mazur #2990046 | 79.124.*.* 22 paź 2020 13:59

  czemu rządzący ociągają się z ogłoszeniem stanu wyjątkowego - pandemia szaleje a władza udaje że nic nie dzieje się a jednocześnie narzuca społeczeństwu coraz to nowe restrykcje wciskając że to wszystko robi dla dobra obywateli

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. Jak ja lubię ta Kidawę za jej Głupotę !!! #2989902 | 88.156.*.* 22 paź 2020 10:16

  Bardzo lubię patrzeć jak ona się zachowuje i lubię jej słuchać. Poprawia mi humor na cały dzień, Co by to było gdyby takie indywiduum - Inspirator - zostało prezydentem mojej Ojczyzny. Dzięki Ci Boże że POgoniłeś toto na szczaw ????.

  odpowiedz na ten komentarz

 4. Toja #2989821 | 31.60.*.* 22 paź 2020 07:38

  Co z zamknięcia szkół jak debilki łażą po sklepach bez maseczek zamiast siedzieć w domu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Obatel #2989797 | 31.135.*.* 22 paź 2020 05:27

   Premier z rządem kroczy jak 3 latek nocą we mgle....

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (10)