Nakaz zapłaty z E-Sądu? Mieszkańcy Warmii i Mazur bronią się i wygrywają!

2020-10-20 11:33:12 (ost. akt: 2020-10-20 11:48:24)   Artykuł sponsorowany
Czy wiesz, że e-sąd w Lublinie odchodzi właśnie dekadę swojego funkcjonowania? Od momentu jego powstania sąd ten wydał już kilkanaście milionów nakazów zapłaty przeważnie przeciwko dłużnikom pozwanym o zapłatę. Każdego roku do ok. 2 milionów mieszkańców Polski trafiają nakazy zapłaty wydane w EPU. Jednakże odwoływanie się od tych nakazów zapłaty nigdy jeszcze nie było tak proste.
Mieszkańcy Warmii i Mazur to zauważyli i korzystają z pomocy wyspecjalizowanych kancelarii prawnych pomagających w całej Polsce dłużnikom. W tym Kancelarii EUROLEGE, która wśród mieszkańców naszego województwa cieszy się dużym zaufaniem.

Jakie firmy pozywają mieszkańców woj. warmińsko-mazurskiego do E-Sądu?


Pierwszeństwo w składaniu pozwów do e-sądu mają obecnie banki oraz zagraniczne firmy windykacyjne, których na polskim rynku w minionych miesiącach pojawiło się bardzo dużo. W szczególności zaskakiwać mogą siedziby takich podmiotów. A są to np. Luksemburg, Cypr, Estonia czy … USA. Jak się okazuje interes w pozywaniu polskich obywateli przed e-sądem zwietrzyło coraz więcej podmiotów z zagranicznym kapitałem.

Co zrobić kiedy dostanę nakaz zapłaty z E-Sądu?


Zacznijmy od tego, że nakaz zapłaty z e-sądu ma zgodnie z przepisami identyczne skutki jak nakaz zapłaty wydany przez sąd tradycyjny. W przypadku braku działania ze strony pozwanego taki nakaz uprawomocnia się i ma wówczas skutki prawomocnego wyroku. Jaki jest termin na zaskarżenie nakazu zapłaty wydanego przez e-sąd, czyli złożenia środka o nazwie sprzeciw od nakazu zapłaty? Termin ten wynosi dokładnie 2 tygodnie i biegnie od dnia, w którym odebrałeś nakaz zapłaty osobiście albo zrobił to ktoś z Twoich domowników.

No dobrze, ale co będzie jeżeli nie złożysz sprzeciwu od nakazu zapłaty? Wówczas gdy nakaz stanie się prawomocny, przez komornika zapłacisz nie tylko potencjalnie istniejący dług. Będziesz musiał również zapłacić wszystkie wskazywane w nim odsetki i koszty procesu, które mogą być naprawdę znaczące.

Dlaczego należy składać sprzeciw od nakazu zapłaty w EPU?


Odpowiedź na to pytanie jest o tyle łatwa, co oczywista. Wszystko sprowadza się do zrozumienia sposobu w jaki wydawane są na tak masową skalę nakazy zapłaty w lubelskim e-sądzie. Procedura wygląda tak, że powód (bank, firma windykacyjna, pożyczkowa) pisze do e-sądu, że ma jakieś określone dokumenty i w związku z tym e-sąd ma jej zasądzić nakazem zapłaty określoną kwotę. Jakie to ma skutki? Ani mniej ani więcej, że e-sąd wydając nakaz zapłaty nie widzi jakichkolwiek dokumentów. Jedynie ufając słowu i zapewnieniom banku, firmy windykacyjnej czy pożyczkowej uznaje, że w pozwie wszystko jest prawdą. Włącznie z tym, że określone dokumenty istnieją, że mają określoną treść oraz, że kwoty żądane przez instytucje finansowe są jak najbardziej zgodne z prawdą.

Z tej przyczyny obowiązkiem każdego pozwanego jest złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty w EPU. Zaniechanie takiej czynności oznacza, że taka osoba godzi się płacić za coś czego w żaden sposób sąd nie mógł przeanalizować i zbadać. Jeśli już dowiedziałeś się jak działa e-sąd i jak są tam wydawane nakazy zapłaty nawet na dziesiątki i setki tysięcy złotych to już wiesz, że koniecznością jest powiedzenie „sprawdzam” i złożenie skutecznego odwołania od orzeczenia e-sądu w Lublinie.

Jak skutecznie złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty do E-Sądu?


Każdy środek odwoławczy od orzeczeń sądowych niesie ze sobą ryzyko popełnienia pomyłki. Istnieją, które samodzielnie składają sprzeciwy od nakazu zapłaty, ale skorzystanie z pomocy doświadczonego prawnika w takiej sprawie wydaje się uzasadnione. Przede wszystkim dlatego, że jako osoba nie posiadająca wiedzy prawniczej możesz popełnić błąd, który w konsekwencji może doprowadzić do przegrania sprawy i licznych problemów finansowych. Drugi powód to niebywała obecnie dostępność do prawników, którzy każdego dnia zajmują się sprawami sądowymi o zapłatę z powództwa banków, firm windykacyjnych i pożyczkowych.

Aktualnie dużą część rynku antywindykacyjnego w Polsce obsługuje Kancelaria EUROLEGE, która od ponad ośmiu lat pomaga osobom prowadzącym nierówną walkę z wielkimi instytucjami finansowymi. Dzięki wiedzy, specjalizacji oraz dużemu doświadczeniu tysiące osób uzyskały całkowite albo przynajmniej częściowe oddłużenie.

Gdzie szukać pomocy?


Masz nakaz zapłaty wydany przez sąd i potrzebujesz wsparcia? Kancelaria EUROLEGE działa na terenie całego kraju, a współpracujący z nią prawnicy pomagają osobom przed wszystkimi sądami w Polsce (w tym e-sądem i oczywiście wszystkimi sądami w naszym województwie).

Jak możesz zgłosić swoją sprawę do EUROLEGE? To niezwykle proste! Wystarczy telefon albo inne urządzenie podłączone do Internetu. Wszystko wygodnie, zdalnie i bez konieczności wychodzenia z domu.


Zadzwoń pod numer 530 333 130
Wyślij maila na: kontakt@eurolege.pl
Napisz na Facebooku: www.facebook.com/darmowyprawnik
Wyślij zgłoszenie za pośrednictwem formularza: www.darmowyprawnik.eu

Oto sposoby kontaktu z prawnikami:


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mazur #2991441 | 79.124.*.* 24 paź 2020 15:26

    taki rodzaj sądu to tylko bandyci mogli wymyśleć

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Odchodzi, cży oBchodzi #2990304 | 188.146.*.* 23 paź 2020 00:14

    Odchodzi, cży oBchodzi

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz