Wdarli się nocą na korty, bo chcieli sobie pograć. Skończyli... w areszcie

2020-10-19 10:34:46 (ost. akt: 2020-10-19 10:42:22)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Piscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do krytego kortu tenisowego znajdującego się na terenie ośrodka wypoczynkowego w gminie Pisz. Pracownik ochrony zatrzymał tam dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie tego czynu. Do zdarzenia tego doszło w czwartek (15 października br.) przed północą.
— Na miejscu funkcjonariusze w rozmowie z ochroniarzem ustalili, że sprawdzając obiekty na terenie ośrodka zauważył on rozerwaną plandekę krytego kortu tenisowego. Przez dziurę wydobywało się światło. W środku widać było dwóch młodych mężczyzn, którzy grali w tenisa. Mieli oni ze sobą plecaki i sprzęt sportowy. Pracownik zatrzymał tych mężczyzn i powiadomił policję — informuje Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy KPP w Piszu.

Policjanci ustalili, że są to mieszkańcy Pisza w wieku 25 i 28 lat. Obaj zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia całej sprawy.

— Wyjaśniając okoliczności tego zdarzenia piscy kryminalni ustalili, że zatrzymani mężczyźni często korzystali z tego kortu w ramach wykupionych karnetów. Obiekt zwykle czynny był do godz. 22.00. Z uwagi na to, że tego feralnego dnia nie mogli z niego skorzystać w godzinach otwarcia, postanowili przyjechać na kort po godz. 23.00. Mieli świadomość, że o tak później porze nikt im nie udostępni kortu. Znaleźli jednak rozwiązanie. Wiedzieli, że w ogrodzeniu jest dziura w siatce, a plandeka kortu jest od dawna rozerwana. Stąd nie mieli problemu, aby się tam dostać. Swój samochód zostawili w pobliskim lesie. Grali na korcie korzystając z własnego sprzętu do tenisa — wyjaśnia Anna Szypczyńska.

W tej sytuacji obaj mężczyźni usłyszeli zarzut wdarcia się do krytego kortu tenisowego znajdującego się na terenie ośrodka wypoczynkowego. Miłośnicy gry w tenisa przyznali się do popełnienia tego czynu. Dodali tylko, że nie mieli żadnych złych zamiarów. Chcieli tylko sobie pograć.

Za popełnienie zarzucanego im czynu grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. O CIĘ FLOREK ALE PRZESTĘPSTWO..HAHA #2988203 | 81.15.*.* 19 paź 2020 13:43

    a SASINOWI I MORAWIECKIEMU ... ILE GROZI?

    Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz