Św. Jan Paweł II patronem Szkoły Podstawowej w Wieliczkach

2020-10-16 17:38:53 (ost. akt: 2020-10-20 01:01:24)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Uroczystość rozpoczęła się od mszy św., podczas której ks. biskup Jerzy Mazur poświecił sztandar szkoły. Później społeczność szkoły i zaproszeni goście przemaszerowali do szkolnej sali gimnastycznej, gdzie odbyła się ceremonia nadania placówce imienia św. Jana Pawła II i przyjęcia sztandaru.

Nadanie szkole imienia i przyjęcia sztandaru odbyło się zachowaniem wszelkim obostrzeń wymuszonych przez pandemię. Z tego powodu w uroczystości nie mogła wziąć udziału cała społeczność Szkoły Podstawowej w Wieliczkach, a jedynie jej reprezentanci. Ograniczono też liczbę zaproszonych gości. Wśród nich m.in. byli: ks. biskup Jerzy Mazur, poseł Wojciech Kossakowski, warmińsko-mazurski kurator oświaty Wojciech Cybulski, przewodniczący Rady Gminy Mirosław Borowski oraz wójt gminy Jarosław Kuczyński.

Wszystkich witał dyrektor SP w Wieliczkach Marek Dobrzyń, który podczas uroczystości został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej nadanym przez Ministra Edukacji Narodowej.

Głównym punktem ceremonii było nadanie szkole imienia Św. Jana Pawła II. Przewodniczący Mirosław Borowski odczytał uchwałę rady gminy w tej sprawie. Wraz z imieniem szkoła otrzymała też sztandar, który Hubert Giedrojć z Rady Rodziców wręczył wójtowi Kuczyńskiemu, a ten przekazał go dyrektorowi szkoły Markowi Dobrzyniowi. Po chwili sztandar przejął poczet sztandarowy - uczniowie Zuzanna Miezianko, Maja Gładyszewska i Aleksander Woronko.

Imprezę uświetnił program artystyczny przygotowany przez uczniów. Na zakończenie wspólnie zaśpiewano ulubioną pieśń Jana Pawła II - "Barka".
W holu szkoły odsłonięto tablicę upamiętniająca nadanie szkole imienia św. Jana Pawła II.


Komentarze (45) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. starszy #3017507 | 83.23.*.* 8 gru 2020 03:51

  Rydzyk byłby lepszym patronem . Rydzyk i czerepach z wieliczkow , idealnie do siebie pasują .

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 2. Barbara #3014384 | 91.233.*.* 30 lis 2020 11:04

  Łączenie szamanizmu religijnego z oświatą jest idiotyczną próbą łączenia wody z ogniem. "Sześć borze"

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. Oj #3013881 | 10.10.*.* 29 lis 2020 09:38

  Mieć za patrona JPII ,którego kumple są umoczeni w pedofilię, a on i tak ich chronił i jeszcze awansował. To grzech a przede wszystkim WIELKI WSTYD. Ta postać to może jeszcze w latach 80-tych to jakąś prezencję miała , ale potem to był po prostu obrzydliwy staruch z demencją , nafaszerowany specyfikami , który jeździł po świecie ,marnotrawil fundusze Watykanu i po prostu kompromitował i Polskę i Watykan. A kryciem pedofilii całkowicie się pogrążył. Wygłupił się Watykan ze zbyt wczesnym wyświęceniem go , teraz sami nie wiedza jak to odkręcić to wystawiają na pożarcie Dziwisza. Dziwisz krył, ale nie z własnej woli tylko na plecenie swojego szefa. Wszystko. DEKANONIZOWAC

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. PS2 #3013739 | 10.10.*.* 28 lis 2020 20:40

  "Jeśli mimo upływu dodatkowego terminu oświadczenie nie zostanie złożone, skutkuje to wygaśnięciem mandatu wójta (burmistrza, prezydenta miasta), radnego (gminy, powiatu, województwa). Pozostałe osoby zobowiązane do złożenia oświadczenia w samorządach wszystkich szczebli zostają pozbawione wynagrodzenia za okres od dnia, w którym oświadczenie powinno być złożone do dnia jego złożenia. Za zwłokę grożą im jednak surowsze sankcje." wójt - ostatnie oświadczenie 2018 przewodniczący - 2018 zastępca wójta i sekretarz - 2018 radni, całkiem podobnie naczelnicy wydziałow - jeszcze gorzej

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

 5. Pytanie do Wójta #3013582 | 10.10.*.* 28 lis 2020 16:11

  Dlaczego w bip Urzędu Gminy w Wieliczkach brakuje aktualnych oświadczeń majatkowych? Wiele danych zostało usunietych. Brakuje aktualizacji. Zrobiłem skany stron, jakby ktos szykował pozew:) Panie Wójcie , prosze o interwencję. Administrator strony bierze kasę, czy za darmo tak działa? Prosze sie ogarnąć!

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (45)