Kierowca mazdy potrącił kobietę na pasach

2020-10-15 13:07:47 (ost. akt: 2020-10-15 13:13:32)

Autor zdjęcia: Policja

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w środę rano na ul. Mickiewicza w Ostródzie. Kierowca mazdy nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na pasach i potrącił ją. Na szczęście kobieta nie odniosła poważnych obrażeń.
Do zdarzenia doszło 14 października ookoło godz. 6 na ul. Mickiewicza w Ostródzie. Kierowca mazdy nie zachował należytej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez jezdnię po pasach kobiecie w wyniku czego doszło do jej potrącenia. Kobieta została przetransportowana do szpitala. Na szczęście okazało się, że nie odniosła poważnych obrażeń.

— Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Kierowca mazdy za jej spowodowanie został ukarany mandatem i punktami karnymi informuje ostródzka Policja.

Policjanci apelują o ostrożność!

Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien mieć świadomość, że może zostać niezauważonym na drodze przez innego uczestnika ruchu. Tym samym sposób poruszania się po drodze powinien być dostosowany do warunków ruchu, zmniejszając ryzyko wypadku.

Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność, w tym zmniejszać prędkość i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Kierującemu pojazdem zabrania się w szczególności:
- wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;
- omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Kierujący ma także obowiązek zachowania szczególnej ostrożności i ustąpienia pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe dla rowerzystów.

Niezależnie od pory roku niechronieni uczestnicy ruchu powinni być dobrze widoczni dla kierujących pojazdami. Stąd też niezbędne jest, aby osoby piesze nosiły elementy odblaskowe, szczególnie w miejscach, gdzie wymagają tego przepisy, czyli po zmierzchu na drodze poza obszarem zabudowanym.

Natomiast rowerzyści powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo i wyposażyć rower w obowiązkowe oświetlenie oraz z niego korzystać od zmierzchu do świtu, w tunelu oraz w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej np. mgłą, opadami atmosferycznymi.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. olgiana #2987230 | 88.156.*.* 16 paź 2020 21:51

  do "Kapitan Żbik" to za trudna !!!pedagogika!!!, mam pierwszyństwo i fiut

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ed #2987205 | 10.10.*.* 16 paź 2020 21:27

   Postawić lampy przy przejściach w trybie pilnym! W większości w Ostródzie są obe nie doświetlone. Zazwyczaj przejścia dla pieszych są najciemniejszym fragmentem ulic w Ostródzie. Trudno to zrozumieć, ale tak tu jest.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Kapitan Żbik #2986559 | 10.10.*.* 15 paź 2020 21:54

   Znajdującemu się na przejściu, to jest słowo klucz, ale pamiętaj przechodniu, ze czymś innym jest wtargniecie, nawet jezeli są pasy. Wiele razy zimą gdy jest slisko, ludzie wchodzą na pasy, a droga hamowania wydłuża się 2-3 krotnie. Poczekaj te 15 sekund niech przejedzie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  Unia Europejska

  VISA MASTER CARD