Ciężarówka w rowie [AKTUALIZACJA]

2020-10-14 08:26:31(ost. akt: 2020-10-14 10:11:31)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Na odcinku leśnym Wojska Polskiego między Olsztynem a Dywitami w rowie leży ciężarówka. Na miejscu tworzą się korki, bo trwa przeładunek towaru.
Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że prawdopodobną przyczyną kolizji drogowej było niezachowanie szczególnej ostrożności podczas wymijania. 57-latek zjechał na prawe pobocze jezdni, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Auto przewróciło się na bok. Ruch w miejscu zdarzenia będzie odbywać się wahadłowo, ponieważ w celu wyciągnięcia auta z rowu niezbędne będzie wykorzystanie specjalistycznego holownika. Ciężarowym manem przewożone były artykuły spożywcze, które należy przeładować na auto zastępcze.

Aktualizacja z g. 10:00
Jak informują nas nasi czytelnicy właśnie trwa przeładunek towaru z ciężarówki leżącej w rowie do innego samochodu ciężarowego. To powoduje utrudnienia w ruchu na tym odcinku drogi.

Fot. Czytelnik

Policja przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas jazdy, zwłaszcza, gdy na drodze panują trudne warunki atmosferyczne.

KMP Olsztyn/(rp, and)


Strażacy z OSP Tuławki w akcji


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. lwx #2985567 | 83.20.*.* 14 paź 2020 11:35

  Niestety nie ma w tym niczyjej winy bo winna jest bieda a co za tym idzie panujący bałagan niezależny od woli nawet urzędników. Urzędnik nic nie może zrobić bo ma tak ustawione przepisy. W tym konkretnym przypadku właśnie wczoraj dzwoniłem do osoby znającej aktualną sytuację na tej ulicy. Informowałem, że przy braku wymalowanych linii na jezdni grozi to wypadkami z uwagi na brak właściwej oceny szerokości drogi. Jeśli weźmiemy pod uwagę lekko obniżone pobocze to wypadnięcie z drogi prawie pewne. Otrzymałem informację, że niebawem rozstrzygnie się przetarg na malowanie. Tyle, że taki przetarg winien być ogłoszony wcześniej ażeby do takich sytuacji nie doszło. Dla drogowców to chyba nie nowość. Jeśli oznakowania nie ma to należy bezwzględnie ograniczyć dozwoloną prędkość na ulicy. Ale to biorąc pod uwagę nasze możliwości zarządzania też będzie wymagało czasu. I mamy to co mamy. I święty boże tu już nic nie pomoże. Podobnie jest z drzewami na tym odcinku. Obum się mylił bo nikomu źle nie życzę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  1. pijany rycho #2985496 | 83.20.*.* 14 paź 2020 09:31

   A tam jest jakieś pobocze?

   Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Pier #2985495 | 5.173.*.* 14 paź 2020 09:30

    Niech zgadnę. Wypadek wydarzył się na tym małym wyremontowanym kawałeczku drogi bez żadnego oznakowania poziomego? W taką pogodę tam się jedzie nie widząc praktycznie nic. Nie wiadomo gdzie się kończy asfalt a zaczyna pobocze.

    Ocena komentarza: warty uwagi (18) odpowiedz na ten komentarz

   2. JoJo #2985468 | 185.103.*.* 14 paź 2020 08:42

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Znowu to samo. Czy wy ludzie nie potraficie jeździć?! Ledwo deszczyk popada i na prostym odcinku drogi już ktoś w rowie leży.... Prawie 45 min stałam w tym korku, tragedia a nie ruch wahadłowy.