Uczniowie chcą powrotu do edukacji zdalnej: "Nie narażajmy uczniów, uczennic, nauczycieli, nauczycielek, a także rodziców" [SONDA]

2020-10-13 15:52:10(ost. akt: 2020-10-13 14:13:23)

Autor zdjęcia: Protestuczniowski/ Twitter

W internecie pojawiło się kilka inicjatyw, których organizatorami są uczniowie. Łączy je wspólne przesłanie: uczniowie nie chcą chodzić do szkół, bo nie czują się tam bezpiecznie. - Naszym zdaniem zdrowie oraz życie Polaków (w tym uczniów i uczennic) jest o wiele ważniejsze niż to, co uda się podczas nauki stacjonarnej przekazać - piszą przedstawiciele Fundacji na rzecz Praw Ucznia, która zbiera podpisy pod swoją petycją w sprawie odwołania zajęć prowadzonych w trybie stacjonarnym.
Fundacja na rzecz Praw Ucznia przygotowała petycję do ministra edukacji narodowej. Apeluje w niej o "bezzwłoczne wydanie rozporządzenia zawieszającego stacjonarne prowadzenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej szkół oraz placówek (tj. o zawieszenie stacjonarnego prowadzenia zajęć szkolnych) bądź mówiącego o przejściu na „tryb hybrydowy” czy chociażby zaostrzeniu przepisów sanitarno-epidemicznych w szkołach".

"Warto ponadto pamiętać, że działalność stacjonarna szkół i placówek została zawieszona 11 marca, czyli w dzień, gdy odnotowano 9 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Czy zatem nie jest racjonalne podjęcie działań w momencie, gdy tych zakażeń jest 5300? Naszym zdaniem jest. Dlatego właśnie prosimy Pana Ministra o bezzwłoczne zawieszenie stacjonarnej działalności szkół i placówek bądź przejście na „tryb hybrydowy” czy chociażby zaostrzenie przepisów sanitarno-epidemicznych w szkołach. Nie narażajmy uczniów, uczennic, nauczycieli, nauczycielek, a także rodziców na utratę życia i zdrowia!" - czytamy w petycji, pod którą podpisało się dotąd ponad 11 tys. osób.

>>> Całą petycję można przeczytać na stronie internetowej.
Czy uczniowie sprzeciwiający się nauce w trybie stacjonarnym mają rację?
Tak, uważam, że lekcje w szkołach powinny zostać odwołane.
43.6%
Nie, szkoły powinny działać jak dotąd.
56.4%

Na Twitterze zainicjowana została z kolei akcja #protestuczniowski. 11 października napisano pierwszy post:
"Jeżeli masz taką możliwość nie idź w poniedziałek do szkoły. Jeżeli nie masz takiej możliwości a chcesz nam pomóc ubierz się w poniedziałek do szkoły na czarno. Udostępniajcie!"

W innym poście organizatorzy akcji piszą: "My naprawdę się boimy, ten protest nie jest organizowany dla osób, które chcą przejść na nauczanie zdalne, bo jest to wygodniejsze. To nie jest śmieszna zabawa".Uczniowie przygotowali także film, w którym mówią o powodach, dla których przystąpili do protestu.


Komentarze (44) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ktos #2986119 | 188.147.*.* 15 paź 2020 11:42

  Nauczyciele to niech pracują a nie narzekają. Jak zawsze ukazują że mają najcieższy i nsjniebezpieczniejszy zawód. Tylko co mają powiedzieć ci co mają o wiele gorzej i nie płaczą jak ta powyżej grupa zawodową.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. lewactwo, ktore #2986039 | 46.186.*.* 15 paź 2020 09:40

  nie ma pojecia co pisze, nauczyciele tez w wiekszosci plaskoziemcy nie chca sie szczepic, ok 5% w WM wyrazilo zgode, czekaja na korone bo nie chce sie im pracowac to buntuja dzieci, tj. inteligencja czworakowa, wiec czego oczekiwac od tradycyjnych chamow

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. x #2985919 | 91.236.*.* 14 paź 2020 21:52

  A jak wasze dziecko przyniesie wirusa do domu albo przy okazji samo ciężko zachoruje - to kogo wtedy będziecie winić ? Znowu nauczycieli - bo nie dopilnowali, czy rząd, że nie wprowadził obowiązkowej nauki zdalnej ? Wiedzą zawsze można uzupełnić, rok powtórzyć... ale życia się nie zwróci. Dzieci to obowiązek i odpowiedzialność przede wszystkim rodziców !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. xx #2985633 | 83.14.*.* 14 paź 2020 12:48

  jednocześnie młodzież na zdj nie zachowuje dystansu...

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 5. budowlaniec #2985556 | 109.243.*.* 14 paź 2020 11:23

  Kurna, też chcę lać wieniec zdalnie!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Pokaż wszystkie komentarze (44)