Dobry start olsztyńskiej szachistki

2020-10-12 15:38:32(ost. akt: 2020-10-12 15:39:08)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: fot. Monika Wysocka-Kawa

Sukces młodej szachistki ze stolicy Warmii i Mazur. Anna Kawa zajęła wysokie miejsce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, jaka została rozegrana w Puławach.
Młodzieży, jaka została rozegrana w Puławach.
Szachiści rywalizowali w Lubelskiem przez ostatni tydzień (4-11 października). W zawodach wzięło udział sześcioro szachistów z regionu - dwie dziewczęta i czterech chłopców.
Warmię i Mazury reprezentowali: Anna Kawa i Wiktoria Zapałowska (grupa D12) oraz Grzegorz Fil, Maciej Kraśniewski, Jan Przybylski i Adam Zielonka (grupa C12). To zawodnicy, nad którymi roztacza opiekę olsztyńska Fundacja Szalony Krasnolud.

Sukces podczas zawodów odniosła Anna Kawa. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 15 w Olsztynie reprezentująca UKS Debiut Dziesiątka ukończyła turniej na 18. miejscu (awans z 32. miejsca startowego) na 51 zawodniczek.

- Osiągnięty wynik cieszy tym bardziej, że był to jej debiut na ogólnopolskiej imprezie rangi mistrzowskiej w szachach klasycznych, a Ania bez kompleksów rywalizowała z dużo bardziej doświadczonymi zawodniczkami w swojej grupie wiekowej - mówi prezes zarządu Fundacji Szalony Krasnolud, Monika Wysocka-Kawa. - Trenerem Ani jest doświadczony pedagog i znawca sztuki matowania, Tomasz Kupryjaniuk.
Podczas puławskiej OOM w szachach w czterech grupach wiekowych (D12, D14, C12, C14) zagrało 99 dziewcząt i 104 chłopców.

[wyniki: dziewcząt | chłopców]