Wystaw się podczas Jarmarku

2020-10-12 15:37:28 (ost. akt: 2020-10-12 15:37:26)   Artykuł sponsorowany
Trwają przygotowania do kolejnej edycji Warmińskiego Jarmarku Świątecznego. Miejski Ośrodek Kultury szuka wystawców, którzy zaprezentują swoje wyroby podczas tego wydarzenia.
Każdego roku olsztyńskie Stare Miasto zamienia się w niezwykłą, baśniową wręcz krainę, nawiązującą do świąt Bożego Narodzenia. To doskonała okazja, by wprowadzić się w świąteczny klimat, a także... zrobić oryginalne zakupy.
Historia jarmarków bożonarodzeniowych sięga XIII wieku. Tradycja najsilniej kultywowana jest w Austrii i Niemczech, jednak nie trzeba wyjeżdżać poza Olsztyn, by wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Własny jarmark stolica Warmii i Mazur ma od 2009 roku.
Atrakcje dla dzieci i dorosłych, koncerty kolęd i pastorałek, stoiska z regionalnymi wyrobami spożywczymi i rękodzielniczymi - to wszytsko w połowie grudnia przez kilka dni można spotkać na olsztyńskim Starym Mieście. W tym roku Warmiński Jarmark Świąteczny został zaplanowany na 10-13 grudnia.
- Jarmark jest wydarzeniem z udziałem firm produkujących wyroby regionalne, stowarzyszeń i mniejszości narodowych, podmiotów gastronomicznych mających w ofercie potrawy oraz napoje regionalne, wytwórców przedmiotów sztuki i dawnych wyrobów użytkowych lub innych podmiotów, a także firm, których działalność kojarzy się ze Świętami Bożego Narodzenia - przypomina koordynator wydarzenia, Piotr Podgórski z Miejskiego Ośrodka Kultury.
Organizatorzy zachęcają wystawców do wzięcia udziału w wydarzeniu. Wystarczy pobrać, wypełnić i podpisać kartę zgłoszeniową, zaakceptować regulamin oraz dostarczyć niezbędne dokumenty. Nabór prowadzony będzie do 15 listopada.
Regulamin oraz karta zgłoszenia są dostępne na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.