Pożar w hali byłej "Zgody"

2020-10-12 13:45:20(ost. akt: 2020-10-12 13:54:47)

Autor zdjęcia: Arch. OSP Spytkowo

W poniedziałek 12 października doszło do pożaru jednego z budynków znajdujących się na terenie byłego zakładu "Zgoda". Strażacy na miejscu pracowali 3 godziny.
Zgłoszenie o pożarze przy ul. Suwalskiej płynęło do KP PSP w Giżycku kilka minut przed godziną 9.

Na miejscu pracowało 9 zastępów strażaków, w tym podnośnik i dwa pojazdy hydrauliczne, 26 ratowników oraz policja i pogotowie energetyczne.


Działania dotyczyły hali 75 x 25 metrów.

Po dojeździe na miejsce strażacy zauważyli dym wydobywający się z komina wentylacyjnego i tam skierowani swoją główną uwagę. Jednak nie tu było źródło pożaru.

— Jak się dość szybko okazało, ognisko znajdowało się w jednym z urządzeń technologicznych— mówi kpt. Mateusz Pupek z KP PSP w Giżycku.— Zlokalizowanie tego ośrodka dzięki kamerze termowizyjnej znacznie ułatwiło nam pracę.

Działania na miejscu trwały 3 godziny. Pożar ugaszono znacznie szybciej, pozostało jednak wietrzenie, oddymienie pomieszczeń, by pozostawić obiekt w stanie nie zagrażającym bezpieczeństwu,Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkaniec #2984694 | 10.10.*.* 12 paź 2020 17:08

    prad odlaczony , a pozar wybuchl dobre hahaha w kawalku nikt nie kupi a za zgliszcza bedzie odszkodowanie i wtedy mleczarnia lyknie ten plac na tiry

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz