Olgierd Łukaszewicz z wizytą w ukraińskiej szkole w Górowie Iławeckim

2020-10-12 10:01:59(ost. akt: 2020-10-12 11:43:22)

Autor zdjęcia: Marta Mycio

Przed laty młodzież z Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim uświetniła swym występem odsłonięcie pomnika Juliusza Słowackiego w Warszawie. W podziękowaniu za to do szkoły przybył znany aktor Olgierd Łukaszewicz.
Olgierd Łukaszewicz to znany polski aktor teatralny i filmowy. Stworzył niezapomniane kreacje w wielu filmach: „Seksmisja”, „Sztuka kochania”, „Katyń”, „Wiedźmin”, „Dzieje grzechu” czy „Brzezina”.

Był inspiratorem wielu akcji warszawskich aktorów, takich, jak na przykład „Nocy pielgrzyma” – misterium teatralnego ku czci Juliusza Słowackiego, które odbyło się 29 września 2001 z okazji odsłonięcia pomnika poety na Placu Bankowym w Warszawie.

I właśnie to wydarzenie stało się głównym celem wizyty aktora w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim.

Pan Olgierd przywiózł pamiątki z odsłonięcia pomnika Juliusza Słowackiego. Chciał w ten sposób, po wielu latach, podziękować wychowawcom i dyrekcji szkoły za sprowadzenie wtedy młodzieży, która swoim występem uświetniła to niezwykłe przedsięwzięcie.

W swoim wystąpieniu podziękował młodzieży ukraińskiej za pielęgnowanie kultury ukraińskiej. Odniósł się również do ważnej kwestii, jaką pełni zjednoczona Europa, która jest zaczątkiem powstania lepszego świata. Świata bez wojen, zrównoważonego ekonomicznie, zapewniającego odpowiedni status życia dla każdego jej obywatela.

Dyrekcja szkoły ofiarowała aktorowi prezent – soroczkę, którą aktor nie omieszkał od razu przymierzyć, ku radości wszystkich zebranych.

Na koniec wizyty pan Olgierd udzielił wywiadu szkolnej telewizji, w którym opowiedział o początkach swojej twórczości, najważniejszych rolach. Wyraził również swój zachwyt naszą placówką i tym, w jaki sposób dba ona o rozwój młodego człowieka.

Aktor powiedział m.in.: „Jest to niezwykła szkoła, w której uczeń jest otoczony opieką, a szczególnie jego zdolności kreacyjne, twórcze, tu jest niezwykła, dobra atmosfera dla rozwoju ucznia”.

Wizyta tak wspaniałego gościa na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów, którzy gromkimi brawami nagrodzili zakończenie spotkania.

Marta Mycio


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gość #2988238 | 95.49.*.* 19 paź 2020 14:27

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. wspaniale kreacje aktorskie .Ciekawe. wydarzenie

 2. ik. #2985184 | 37.209.*.* 13 paź 2020 15:33

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. W tym nielatwym czasie przybyl do naszego regionu wspanialy Gosc ! Serdeczne dzieki i zyczenia duzo zdrowia !

 3. POPiS #2984625 | 176.221.*.* 12 paź 2020 14:45

  lubię gościa dobry aktor niby lepiej późno niż wcale ale 19 lat ??

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz