Policyjny dozór za znęcanie się nad rodziną

2020-10-12 09:27:26 (ost. akt: 2020-10-12 09:37:06)
32-letni sprawca przemocy domowej został zatrzymany

32-letni sprawca przemocy domowej został zatrzymany

Autor zdjęcia: KPP Pisz

32-letni mieszkaniec gminy Ruciane-Nida podejrzany o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad konkubiną objęty został policyjnym dozorem. Ma też zakaz zbliżania się do konkubiny, jakiegokolwiek kontaktu z nią oraz nakaz niezwłocznego opuszczenia mieszkania.
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie w piątek ( 9 października br.) po godz. 12.00 otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej w jednej z miejscowości na terenie gminy. Patrol natychmiast pojechał sprawdzić co się dzieje pod podanym adresem.

— Na miejscu policjanci zastali 32-letniego mężczyznę i jego partnerkę. Kobieta była wyraźnie przestraszona. Mężczyzna był nietrzeźwy i agresywny. Z uwagi na to, że 32-latek stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych osób został zatrzymany w policyjnym areszcie. Rodzina objęta została procedurą „Niebieska karta” — informuje nadkom.Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

Kryminalni tymczasem przystąpili do zbierania materiału dowodowego w kierunku przestępstwa znęcania się zatrzymanego mężczyzny nad partnerką.

— Funkcjonariusze ustalili, że 32-latek od ponad 2 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną. Awantury wszczynał będąc pod działaniem alkoholu. W trakcie kłótni wyzywał pokrzywdzoną i poniżał ją słownie. Do tego popychał i podduszał oraz niszczył sprzęty domowe. Podczas ostatniej awantury złapał kobietę za szyję i uderzał jej głową o ścianę. Zdaniem śledczych przemoc stosowana przez 32-latka nabierała na sile. Sprawca przemocy, będąc pod działaniem alkoholu, zachowywał się co raz bardziej agresywnie i nie kontrolował już w żaden sposób swojego zachowania — wymienia rzeczniczka.

Po wytrzeźwieniu mieszkaniec gminy Ruciane-Nida usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad konkubiną. Decyzją sądu został objęty policyjnym dozorem. Do tego ma zakaz zbliżania się do partnerki na odległość mniejszą niż 20 metrów i zakaz bezpośredniego kontaktowania się z nią również za pomocą sieci telekomunikacyjnej, teleinformatycznej, za pośrednictwem portali społecznościowych oraz w każdej inne formie. Sąd zadecydował także, że 32-latek ma niezwłocznie opuścić wspólnie zajmowane mieszkanie na okres 3 miesięcy.

Znęcanie się nad rodziną jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.