Trasa widokowa i budowa okazałej wieży na Kurzej Górze z bliska...

2020-10-10 19:31:05(ost. akt: 2020-10-10 19:36:33)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Na Kurzej Górze w Kurzętniku trwa budowa ścieżki z tarasami, która powadzić będzie do okazałej wieży widokowej. Przyglądamy się z bliska niecodziennej budowli, którą realizuje firma z Nowego Sącza.
Budowę drewnianej ścieżki widokowej można łatwo zaobserwować z drogi krajowej nr 15 przebiegającej przez Kurzętnik i z terenu samej miejscowości. Rozmach inwestycji wzbudza niewątpliwie zainteresowanie, ciekawość, a nawet podziw.

Jak poinformował Karol Suszyński, specjalista marketingu Ośrodka Narciarskiego Kurza Góra, sama trasa widokowa będzie miała niespełna 2 kilometry długości i będzie wiodła do wieży widokowej, która osiągnie po wybudowaniu wysokości około 35 metrów. Sama wieża i po części pomosty wykonane są z drewna akacjowego. Jak dodaje Karol Suszyński, architekci jak i wykonawcy inwestycji są z Polski. Także drewno do budowy pochodzi z terenu naszego kraju.

Obecnie ścieżka dochodzi do trasy narciarskiej, natomiast kolejnym etapem będzie przerzucenie pomostu nad trasami zjazdowymi i dalej do wieży widokowej. Budowa wieży jest obecnie na etapie solidnej, betonowej ławy, na której stanie drewniana konstrukcja wykonana ze wspomnianej akacji.

Inwestycja na Kurzej Górze ma być oddana do użytku w przyszłym roku. Nie jest tajemnicą, że wejście na trasę i wieżę będzie odpłatne. O cenach wejściówek, póki co się nie mówi...
ul

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Człowiek #2984069 | 141.0.*.* 11 paź 2020 13:00

    Fajne. Będzie drogo, pewnie koszt taki jak wejście na tą na południu ale z raz na pewno pójdę.

    odpowiedz na ten komentarz