Mniej mieszkań i nowi lokatorzy "samotniaka"

2020-10-11 10:10:23(ost. akt: 2020-10-09 12:33:44)
Samotniak Niepodległości

Samotniak Niepodległości

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Tydzień temu przypominaliśmy o gruntownym remoncie tzw. samotniaka przy al. Niepodległości w Olsztynie. Dziś wracamy do tematu.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: "Samotniak" ma się w końcu doczekać remontu

Samotniak doczeka się remontu?

Przypomnijmy. Pięciokondygnacyjny budynek przy alei Niepodległości został zaprojektowany w 1965 roku. Pierwotnie było tam 196 mieszkań, ale po remoncie będzie ich 84. Będą to mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe, a część z nich będzie w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W planach jest pełna przebudowa bloku, usunięcie instalacji gazowej, wykonanie nowej instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i grzewczej. Wymienione zostaną wszystkie drzwi i okna. Na parterze znajdą się wózkownie, a na klatkach zostaną zainstalowane domofony.

Na jakim etapie jest remont?— zapytaliśmy w ratuszu.
— Trudno jest wyodrębnić jakieś roboty, które zostały już całkowicie zakończone (poza rozbiórkami) — mówi Marta Bartoszewicz, rzecznik Urzędu Miasta Olsztyna. — Na zewnątrz budynku wykonawca zrobił już elewację od strony al. Niepodległości i pewne elementy zagospodarowania terenu. Wewnątrz budynku prowadzone są roboty ogólnobudowlane we wszystkich branżach, o różnym stopniu zaawansowania na poszczególnych piętrach. Inwestycja jest wykonana w około osiemdziesięciu procentach — dodaje.

Kiedy budynek zostanie oddany do użytku i wprowadzą się do niego pierwsi lokatorzy? — Umowę podpisaliśmy 18 lutego 2019 i wykonawca miał 24 miesiące na zrealizowanie inwestycji. Na razie wszystko wskazuje na to, że dotrzyma tego terminu. Po zakończeniu prac nastąpi odbiór techniczny, ewentualne poprawki i rozliczenie całego zadania, a następnie przekazanie budynku do ZLiBK, a zatem trudno dokładnie określić, kiedy mogliby się wprowadzić pierwsi lokatorzy. Myślę, że w pierwszym półroczu 2021 roku — mówi rzeczniczka.

Cała inwestycja kosztowała ok. 12 mln złotych.

ms

Samotniak przed remontem...

Fot. Bartosz Cudnoch


...i teraz

Fot. Zbigniew WoźniakCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Alicja #3047454 | 5.184.*.* 23 sty 2021 23:47

  Jak czytam te komentarze to widzę zazdrość i nienawiść jaką ludzie potrafią wylewać na innych. Nie mając pojęcia kto tam zamieszka. Klepiecie takie głupoty że strach to czytać. Naprawdę proponuje się do szkolić albo pójść spytac kto zamieszka w tym budynku!!!! Ludzie uczciwie pracujący a nie patusy!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Student #2986053 | 94.254.*.* 15 paź 2020 10:28

  Hehe i cooo? Było się nie uczyć tylko dzieci robić każde z innym ojcem. A potem rozwodzik, żeby w kwitach było samotna matka mimo, że ojciec dalej mieszka. To nieeeee. Trzeba się uczyć. Nauka to do potęgi klucz. No i macie co chcieliście. Wy kredycik na 30 lat na 2 pokojową chatę a tu odremontowana nówka sztuka 3 pokoje za darmo. Patrzcie i się uczcie jak to się robi. Śmiech na sali. Jak to mówią w Polsce nagradza się nierobów ,którym rozdaje się pieniądze z podatków tych którzy pracują i spłacają kredyty na 30 lat przy okazji. A zobaczymy rok po oddaniu jak to będzie wyglądać. Pewnie wielkiej różnicy jak przed remontem nie zobaczymy. Może poza elewacją bo ją ciężko obejszczać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Dorota #2985950 | 31.0.*.* 15 paź 2020 00:02

  Alimenciary, mopsiary i pińćsetki szykujcie się powoli na nowe lokum. Róbcie Dżesiki będzie jeszcze szybciej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. Yogi #2985883 | 5.184.*.* 14 paź 2020 20:21

  Haha, elewacja od strony Niepodległości już trzeci raz jest poprawiana. Tacy partacze to robią.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. Arturo #2984634 | 5.173.*.* 12 paź 2020 15:04

  Olsztyński „Sheraton” dla patoli. Już się Madki i konkubenci nie mogą doczekać na nowe lokum. Ciekawe czy się pozbyli tej największej patoli czy w ciągu pół roku znowu patusy obszczają cały budynek

  Ocena komentarza: warty uwagi (18) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (18)