Zmiana zasad korzystania z miejskich bibliotek. Sprawdź!

2020-10-09 07:39:14(ost. akt: 2020-10-09 07:44:26)

Autor zdjęcia: Unsplash

Kolejne udogodnienie dla czytelników korzystających z zasobów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Teraz można już samemu przeglądać zbiory zgromadzone na bibliotecznych półkach.
Po czterech miesiącach od wznowienia działalności przez filie miejskiej biblioteki, zmienione zostały zasady korzystania ze zbiorów. Te na pewno ucieszą wielbicieli literatury.

Dotychczas można było poruszać się tylko w wyznaczonej strefie. Książki były wypożyczane na podstawie rekomendacji bibliotekarza lub listy, którą przygotował czytelnik. Teraz można już samemu wejść między regały i wybrać interesującą lekturę wprost z półki.

— Przypominamy, że nadal obowiązują zasady reżimu sanitarnego, dlatego podczas pobytu w bibliotece nie zapomnijcie o zasłanianiu ust i nosa — mówi Katarzyna Masiewicz z MBP w Olsztynie. — Prosimy również szczególnie o dezynfekcję rąk.

Bibliotekarze zachęcają, by korzystać z katalogu on-line. To pozwala zdalnie zarezerwować książkę, a do biblioteki zgłosić się jedynie po jej odbiór.

Co ważne - strefa czytelnicza, kącik zabaw dla dzieci, stanowiska komputerowe oraz toalety nadal pozostają zamknięte.

Internetowy katalog zbiorów MBP dostępny jest >>> TUTAJ.

Źródło: UM OlsztynaCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Aga #2982715 | 81.190.*.* 9 paź 2020 08:26

  Dyrektorze biblioteki! czy na zdjeciu jest przykład jak mamy się zachowywać w bibliotece?Odsłaniać nos ,a zasłaniać tylko usta?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Aga #2982711 | 81.190.*.* 9 paź 2020 08:23

   A na zdjęciu koleś z odsłoniętym nosem rozsiewa wirusa na książki.Tak mamy się zachowywać w bibliotekach, udawać, że zasłaniamy usta i nos? I to ma się nazywać instytucja z której korzystają kulturalni ludzie

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. Danka #2982707 | 193.16.*.* 9 paź 2020 08:18

   to chyba nie jest dobry pomysł, jeśli już samodzielne wybieranie książek z półek to raczej w rękawiczkach jednorazowych wydawanych w bibliotece - tak jak to jest na stacjach benzynowych przy tankowaniu pojazdów

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz