Trzeci wiek: wykłady czy dom?

2020-10-08 16:10:03(ost. akt: 2020-10-08 14:18:30)

Autor zdjęcia: Pixabay

Emeryci to grupa najbardziej narażona na zarażenie wirusem Covid-19. Pandemia zamknęła ich na wiele miesięcy w domu. Jesienią zwykle wracali na Uniwersytety Trzeciego Wieku, gdzie czekał na nich bogaty program. Jak będzie w tym roku?
Uniwersytety Trzeciego Wieku działające w Olsztynie analizują sytuację. Okoliczności wymagają szczególnej ostrożności, ponieważ osoby uczestniczące w zajęciach są — z powodu wieku — w podwyższonej grupie ryzyka. Organizatorzy wykładów chcą mieć pewność, że ich słuchacze nie będą narażeni na kontakty z osobami chorymi.

Największy w Olsztynie Warmińsko-Mazurski Uniwersytet Trzeciego Wieku u marcu zawiesił swoją działalność. Większość aktywności została wówczas wstrzymana. Obecnie nadal nie ma np. prób i koncertów chóru, jednak nie zrezygnowano z zajęć sportowych. Od 5 października w każdy poniedziałek i środę na basenie OSW przy ulicy Bydgoskiej odbywać będzie się gimnastyka w wodzie. Danuta Krzywosz, prezes Warmińsko-Mazurskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Olsztynie, dopiero na listopad przewiduje inaugurację oraz powrót do innych zajęć. Jednak wszystko zależy od liczby ewentualnych zachorowań wśród studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego po pierwszymi miesiącu nauki.

— Nasi słuchacze korzystają z tych samych sal, co studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Dlatego musimy obserwować, jak rozwinie się sytuacja — tłumaczy Danuta Krzywosz...


[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w czwartkowym (8 października) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. hej #2982510 | 81.190.*.* 8 paź 2020 18:55

    Danuśka,głową muru nie przebijesz pozdrawliaju drug iz kursa!

    odpowiedz na ten komentarz