Na nowym boisku rozegrali międzynarodowy turniej

2020-10-05 08:00:00 (ost. akt: 2020-10-05 05:13:40)

Autor zdjęcia: UM Biała Piska

Mieszkańcy Rakowa Małego w gminie Biała Piska mają nowe boisko. W jego odbudowie pomogli w ubiegłym roku żołnierze NATO stacjonujący w Bemowie Piskim. Tak jak sobie wtedy wzajemnie obiecali, podczas oficjalnego otwarcia obiektu, rozegrali Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej. O puchar burmistrza Białej Piskiej na boisku walczyli Rumuni, Chorwaci i Amerykanie, gospodarze i drużyny okolicznych miejscowości.
Historia boiska w Rakowie Piskim, na którym w sobotę, 3 pażdziernika, rozegrano pierwszy oficjalny mecz, sięga ubiegłego roku. To właśnie w 2019 roku do Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej przyszli żołnierze NATO stacjonujący w Bemowie Piskim.

Otwarci, życzliwi i gotowi do integrowania się z lokalną społecznością, zapytali w czym mogliby pomóc. Zapadła decyzja: Rakowo Małe — budowa boiska do piłki nożnej, a tym samym reaktywacja drużyny piłkarskiej, z której kiedyś słynęła miejscowość.

— Z uwagi na to, że wiele lat temu były tu rozgrywki meczowe chcieliśmy przywrócić boisko do dawnego wyglądu. NATO ściągnęło ciężki sprzęt, mieszkańcy się zaangażowali i wspólnymi siłami z pracownikami gminy zrealizowaliśmy projekt — mówi Beata Sokołowska, burmistrz Białej Piskiej.

Kiedy po zakończonych pracach mieszkańcy otrzymali pamiątkową piłkę nożną z autografami żołnierzy zaangażowanych w prace, wspólnie z żołnierzami obiecali sobie rozegranie meczu międzynarodowego, a tym samym oficjalne otwarcie boiska.

Mieszkańcy Rakowa Małego zaprzyjaźnili się z Amerykanami, którzy wiosną tego roku po półrocznym pobycie w Polsce, w bazie w Bemowie Piskim, wrócili już do domów. W ich miejscu pojawili się nowi, którzy tak jak poprzednicy chętnie angażują się w życie lokalnej społeczności.

— Sport to dobra okazja do tego, by spotkać się w międzynarodowym składzie, sprzyja temu światowa dyscyplina, jaką jest piłka nożna i uważam, że to wspaniale, że jesteśmy tu wszyscy razem — twierdzi sgt Alex Espinoza, U.S. Army, Baza NATO w Bemowie Piskim.

W sobotę, 3 października, aż dziewięć drużyn, w tym trzy od żołnierzy Batalionowej Grupy Bojowej NATO (Rumunia, Chorwacja i Stany Zjednoczone) rywalizowało o puchar Burmistrza Białej Piskiej i statuetki najlepszych graczy.

Ostatecznie na podium znaleźli się Seamounts Croatia, Blue Scorpions i Monety Drygały Team.

Najlepszym zawodnikiem turnieju międzynarodowego okrzyknięto Gunache Gmeorghe (Blue Scorpions), a najlepszym bramkarzem Marko Predovan (Seamounts Croatia).

Turniejowi towarzyszyły gry i zabawy dla dzieci, ognisko i koncert zespołu Holiday. W organizację wydarzenia zaangażowali się mieszkańcy Rakowa Małego, w tym tutejsze Koło Gospodyń Wiejskich „Katarzynki”.
oprac. Elżbieta Żywczyk


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Admin #2980806 | 31.182.*.* 5 paź 2020 12:55

    Brak maseczek! Ta impreza odbyła się bez zachowania zasad reżimu sanitarnego. Szczyt głupoty, zwłaszcza że byli ludzie z różnych krajów.

    odpowiedz na ten komentarz