15-latek uciekał motocyklem przed policją

2020-10-01 13:16:06 (ost. akt: 2020-10-01 13:33:13)
Policjanci na miejscu zdarzenia

Policjanci na miejscu zdarzenia

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Motocyklistę jadącego bez kasku piscy policjanci próbowali zatrzymać do kontroli. Ten jednak na widok radiowozu zaczął uciekać. Nie zatrzymały go także sygnały świetlne i dźwiękowe. Policjanci ujęli go dopiero po kilku kilometrach gdy przewrócił się na drodze gruntowej.
Jadącego jednośladem bez kasku kierowcę policjanci zauważyli minionej nocy, tuż przed północą na Alei Turystów w Piszu. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go kontroli drogowej, ale motocyklista na widok oznakowanego radiowozu przyśpieszył i zaczął uciekać ze znaczną prędkością. Nie zatrzymały go także sygnały świetlne i dźwiękowe.

— Po przejechaniu kilku kilometrów ulicami miasta motocyklista wjechał na drogę gruntową, gdzie się przewrócił. Nic mu się nie stało, ale został zatrzymany przez policjantów — informuje nadkom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

— Funkcjonariusze nie kryli swojego zaskoczenia, kiedy okazało się, że motocyklem marki Honda jechał 15-letni mieszkaniec gminy Pisz. Chłopak był trzeźwy. Powiedział policjantom, że uciekał, bo bał się odpowiedzialności. Dodał, że wziął motocykl rodziców bez ich wiedzy i zgody, a poza tym nie posiada uprawnień, aby nim jeździć — dodaje.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, gdyż nie miał on aktualnych badań technicznych. O całej sytuacji powiadomili rodziców 15-latka, którzy odebrali syna z komendy.

Sprawa nastolatka trafi teraz do sądu rodzinnego i nieletnich. Chłopak ma na sumieniu kilka przewinień. Będzie odpowiadał za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę bez uprawnień i jazdę bez kasku ochronnego.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pupa #2979122 | 37.248.*.* 1 paź 2020 14:37

    Będzie czerwona ...

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz