Po co nam roboty, po co maszyny?

2020-10-01 10:11:48(ost. akt: 2020-10-06 11:38:03)

Autor zdjęcia: Archiwum Alnea

Kryzys wywołany pandemią uwypuklił problemy, które już istniały w sektorze wytwórczym. Załamanie sieci dystrybucji, zamknięcie części fabryk spowodowało duże straty. Lekarstwo? Optymalizacja pracy dzięki... robotom!
Jedne z najbardziej niezawodnych – pomarańczowe roboty KUKA to świetny przykład dopasowania funkcjonalności, niezawodności i ceny. Sześcioosiowe roboty przemysłowe to przede wszystkim precyzja, powtarzalność oraz optymalizacja właśnie. Olbrzymie możliwości robotów sprawiają, że mogą one wykonywać zaprogramowane zadania z niezmienną prędkością i dokładnością. Wszystkie trudne, żmudne lub niebezpieczne zadania powinno się automatyzować – np. pakowanie, paletyzacja, spawanie, lutowanie.

Firma KUKA wspiera polskie przedsiębiorstwa w zakresie robotyzacji. Oferuje zarówno roboty przemysłowe, coboty jak i roboty mobilne. Są to maszyny, które stosunkowo łatwo wraża się w procesy produkcyjne.
Zgłoszenia na konferencję:
konferencje@alnea.pl
Transmisja na żywo: GazetaOlsztynska.pl
Wyspecjalizowana w zakresie robotów współpracujących z człowiekiem jest firma Beboq Robotics, która dopiero wchodzi na Polski rynek ze swoimi czarnymi robotami. Doskonale dopracowane zasięgi oraz obciążenia sprawiają, że roboty te są dopasowane do najbardziej wymagających aplikacji.
Jednak same roboty to tylko część szerokiej idei automatyzacji. Stanowiska zrobotyzowane, maszyny działające w jednym ciągu linii produkcyjnej muszą być połączone odpowiednio zaprogramowaną siecią czujników, sterowników i kamer. Cała ta infrastruktura pozwala na sterowanie pracą maszyn, zbiera informacje, które przetwarza się na dane potrzebne do analizy i optymalizacji. Tu doskonale spełnia się firma Balluff ze swoim portfolio. Balluff oferuje szeroki zakres czujników indukcyjnych, elektromagnetycznych, wibracji, dopasowanych do każdych warunków produkcyjnych – nawet tych najbardziej ekstremalnych. Dużą zaletą jest specyfika pracy z klientem. Dystrybutorzy firmy Balluff pracują nad całym rozwiązaniem systemowym, tak aby wdrożenie było dopasowane do potrzeb klienta.

Produkcja w fabryce 4.0 przebiega płynnie, bez niepotrzebnych przestojów i nieplanowanych napraw. Doskonała integracja systemów automatyki i robotyki jest możliwa, nawet bardzo potrzebna. Jednak zawsze należy pamiętać, że nadrzędnym celem jest zrównoważony rozwój. W automatyzacji nie chodzi o wytwarzanie trudnych w obsłudze maszyn, skomplikowanych rozwiązań czy zastępowanie ludzi. Prezentowane firmy takie jak KUKA, Balluff czy Beboq Robotics zapewniają wsparcie klientom, są bardziej dobrymi partnerami niż sprzedawcami sprzętu.

III Konferencja Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu to lokalna inicjatywa Grupy WM oraz firmy Alnea. Ciekawe przykłady udanych wdrożeń nowych maszyn, pokazy robotów i nowych technologii mają przybliżyć przedsiębiorcom ideę Przemysłu 4.0.

Przedsiębiorcy, którzy zarejestrują swój udział w konferencji będą mogli nie tylko zapoznać się z robotami KUKA, sprawdzić możliwości cobotów Cassow, ale także odwiedzić Demobus Balluff – BOB to centrum szkoleniowe na kółkach, które warto zobaczyć.

Konferencja została przygotowana zgodnie z zaleceniami GIS, a organizatorzy dokładają wszelkich starań, żeby udział uczestników był bezpieczny.