Nasza akcja: Samorządowiec 2020

2020-09-30 16:10:29(ost. akt: 2020-09-30 14:49:52)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

21 października minie druga rocznica pierwszej tury wyborów samorządowych. Z tej okazji prowadzimy plebiscyt na Samorządowca 2020. Dzisiaj rozmawiamy ze Zbigniewem Pietkiewiczem, burmistrzem Fromborka, który znajduje się w TOP 10 plebiscytu.
— Pańska kadencja rozpoczęła się dwa lata temu, co od tego czasu, stało się największym powodem do dumy dla miasta i gminy Frombork?
— Naszą sztandarową inwestycją, którą udało się zakończyć w tym roku, jest promenada nadzalewowa. Koszt jej powstania to 3,3 miliona złotych, oczywiście nie udałoby się jej zrealizować bez dofinansowania unijnego. Dzięki tej inwestycji zwiększył się ruch turystyczny, a Frombork tak naprawdę dopiero teraz otworzył się na Zalew Wiślany. Wcześniej był praktycznie od niego odgrodzony trzcinowiskiem.

— Jakie ma pan plany na kolejne 3 lata kadencji?
— Plany są dość ambitne, a budżet mamy, jaki mamy, czyli niewielki. Musimy więc ten materiał kroić racjonalnie. Odnawiamy molo, teren wokół starego dworca, w przyszłości mamy zamiar stworzyć mini tężnie w okolicach ul. Dworcowej i zrewitalizować Plac Górników.

— Jakie wyzwania są najtrudniejsze dla burmistrza miasta i gminy Frombork?
— Obecnie nasz największy problem, to ten ogólnoświatowy, czyli pandemia Covid-19. To też ma przełożenie na nasz budżet, ale myślę, że są to wyzwania, którym uda się stawić czoła.

— Co jest najważniejsze dla Fromborka i gminy?
— Dostosowanie i odnawianie infrastruktury miejskiej, ale nie zapominanie też o wsiach. Odbudowujemy właśnie świetlicę w Baranówce, która spłonęła dwa lata temu. Przymierzamy się również do przywrócenia stacji benzynowej, która jakiś czas temu została zlikwidowana. Przed nami sporo wyzwań i na brak pracy nie możemy narzekać.

red

Aktualny ranking i regulamin akcji dostępne >>> TUTAJ.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl