Wojciech Maksymowicz nadal wiceministrem

2020-09-29 11:21:47 (ost. akt: 2020-09-29 13:40:49)
Poseł Wojcieh Maksymowicz zachowuje swoją tekę w rzadzie po rekonstrukcji.

Poseł Wojcieh Maksymowicz zachowuje swoją tekę w rzadzie po rekonstrukcji.

Autor zdjęcia: archiwum

POLITYKA | Wojciech Maksymowicz utrzyma tekę wiceministra w resorcie edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego. To jedyny polityk z Warmii i Mazur w rządzie po jego rekonstrukcji. Wbrew informacjom mediów ogólnopolskich Michał Wypij nie będzie odpowiadał za kontakty z samorządami w Kancelarii Premiera.
Poseł Wojciech Maksymowicz był nieuchwytny we wtorek do południa. Informację o jego dalszej pracy w ministerstwie potwierdził "Gazecie Olsztyńskiej" poseł Michał Wypij.

- Tak, to prawda. Pan poseł Wojciech Maksymowicz będzie jedynym reprezentantem naszego regionu w rządzie - powiedział w rozmowie z nami Michał Wypij.


Sam Poseł Michał Wypij jeszcze we wtorek rano był wymieniany, obok Kamila Bortniczuka, jako kandydat do Kancelarii Premiera odpowiedzialny za kontakty z samorządami. Pochodzący z Olsztyna poseł Porozumienia w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską" zaprzeczył tej informacji.

- Mamy bardzo demokratyczną wewnętrzną procedurę. Ja podjąłem się zadania budowania lokalnych struktur i nie zgłaszałem swojej kandydatury do tego stanowiska - powiedział nam we wtorek rano poseł Michał Wypij.

Z nowej podpisanej umowy koalicyjnej między Prawem i Sprawiedliwością, Porozumieniem i Solidarną Polską tworzącymi koalicję Zjednoczonej Prawicy, według naszych źródeł wicepremierami będą Jarosław Kaczyński - co było już wcześniej ogłoszone oraz Piotr Gliński, Jacek Sasin i Jarosław Gowin. Ten ostatni ma objąć ministerstwo rozwoju razem z resortem pracy. Marlena Maląg ma kierować uszczuplonym o resort pracy ministerstwem do spraw rodziny i spraw społecznych.

Jest już przesądzone, że Przemysław Czarnek obejmie połączone resorty edukacji i nauki i szkolnictwa wyższego. Nowym ministrem rolnictwa ma zostać Grzegorz Puda, dotychczasowy wiceminister funduszy regionalnych. Jednym z likwidowanych ministerstw jest Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. To samo czeka resort sportu, a kulturą fizyczną ma zając się Ministerstwo kultury, które obejmie Piotr Gliński. Zniknie resort funduszy i polityki regionalnej, a także resort cyfryzacji.
Zmiany oficjalnie ma ogłosić w środę premier Mateusz Morawiecki, występując do prezydenta z wnioskiem o zmianę w składzie rządu. Same nominacje mogą być wręczone nawet dopiero w poniedziałek.
SKKomentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Adam #2978402 | 5.173.*.* 30 wrz 2020 11:02

  Ja nie rozumiem tych rekonstrukcji. Za każdym razem wybierają najlepszych fachowców i zastępują ich.... jeszcze bardziej najlepszymi?

  odpowiedz na ten komentarz

 2. "Wojciech Maksymowicz nadal wiceministrem #2978251 | 37.30.*.* 29 wrz 2020 21:01

  nigdy już nie oddam swego głosu na PIS. Nigdy.....

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. wsTYd #2978231 | 109.70.*.* 29 wrz 2020 19:57

   Kierdyś dobry lekarz, dziś jeden z tysięcy bezimiennych pisowskich aparatczyków

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. stokrotka #2978171 | 46.186.*.* 29 wrz 2020 17:18

   Wojtku twoje mniejsce jest ludziom pomagac tego cie nauczono a nie do polityki się pchasz tam lepsze pieniądze to prawdz wstyd mi za ciebie

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

  3. Katon #2978157 | 37.248.*.* 29 wrz 2020 16:44

   Wojtku, znamy się tyle lat. Twoje miejsce było tam gdzie pomagałeś ludziom aby żyli bez bólu, normalnie. Teraz w oczach, nawet tych którym pomogłeś, tracisz wszystko. Dobre imię, pozycję, dorobek zawodowy i naukowy. Twoi znajomi, tak znajomi, bo już nie przyjaciele, wstydzą się Ciebie takiego jak teraz.

   Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (11)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  Unia Europejska

  VISA MASTER CARD