Wolimy iść na spacer niż do kina

2020-09-29 20:18:27 (ost. akt: 2020-09-29 16:50:54)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Przetrwałem ofensywę kaset VHS, potem otwarcie multipleksów i wielką przeprowadzkę. Teraz nie dam się pandemii — mówi Konrad Lenkiewicz, szef Awangardy 2. Połowa z nas przestała chodzić do kina, teatru, a nawet do... galerii handlowych.
Połowa z nas zrezygnowała z wizyt w kinach, teatrach, restauracjach i galeriach handlowych. Gdy nie musimy, nie idziemy. Jak zbadał BIG InfoMonitor, 47 proc. Polaków zrezygnowało z oglądania filmów i spektakli „na wychodnym”, a 46 proc. niechętnie odwiedza galerie handlowe.

— Zauważyłam, że nie potrzebuję robić zakupów w galeriach handlowych, bo jest internet. W kinie byłam w lutym, więc jeszcze przed pandemią. Teraz nawet przez myśl mi nie przeszło, że mogę iść obejrzeć film. Nawet nie śledzę repertuaru, bo wiem, że i tak nie pójdę. Po co kusić los — uważa Barbara Grześkowiak z Olsztyna. — Bywało jednak, że poszłam do restauracji. Takich wizyt boję się najmniej, ale zauważyłam też, że częściej zamawiam jedzenie do domu. Właśnie przez pandemię. W ogóle koronawirus bardzo mnie „zadomowił”. Bardzo dobrze się w nim czuję. A to, że mam internet, mogę namiastkę kina i galerii handlowej przenieść pod swój dach. To nie to samo, ale funkcję rozrywki spełnia. Do teatru nie chodziłam, więc nie czuję straty.

— Mam taki rytm pracy, że czasami trudno mi znaleźć wolną chwilę na wyjście do kina. Nie wyobrażam sobie, żeby oglądać filmy w internecie. Kino ma swój urok. Byłam nawet ostatnio na „25 latach niewinności” — mówi Katarzyna Ciesielska, którą spotykamy na olsztyńskiej starówce. — Sala była zapełniona w 30 proc. Oczywiście trzeba było trzymać dystans. Wszyscy siedzieliśmy w maseczkach. Wiem, że ludzie też chętnie korzystają z siłowni. Też bym chciała, ale z uwagi, że jest ograniczona liczba miejsc, nie chodzę. Poczekam, aż więcej osób będzie mogło korzystać z ćwiczeń. Nie można dać się zwariować. Trzeba żyć, a nie się bać...


[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz we wtorkowym (29 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Też wolę spacer od kina #2978458 | 188.147.*.* 30 wrz 2020 12:51

    Wkurza mnie jak jakiś szczyl siedzi za mną, wpiertala chipsy lub śmierdzącý popcorn i co gorsza jeszcze kopie w moje oparcie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz