Niesamowici seniorzy

2020-09-28 14:34:27(ost. akt: 2020-09-28 14:47:42)
Urząd Miasta

Mają po 60 - 70 lat, ale takich wyników mogą im pozazdrościć ludzie o pół wieku młodsi... Olsztynianie wśród najlepszych zawodników w Pucharze Bałtyku w lekkiej atletyce Masters.
Sopot już po raz dwudziesty gościł seniorów lekkoatletów z całego kraju, startujących w Pucharze Bałtyku. Olsztyn reprezentowało sześciu zawodników, którzy wrócili z kilkunastoma medalami.

Oto wyniki mastersów z Olsztyna:

Helena Romanowska, lat 79 - zdobyła 3 złote medale - w rzucie młotem, rzucie dyskiem i pchnięciu kulą
Maria Malgrem, lat 69 - zdobyła 1 srebrny medal w rzucie młotem
Marek Grzyb, lat 65 - zdobył 3 złote medale - w rzucie oszczepem (poprawiając rekord Pucharu Bałtyku), skok w dal (także pobijając rekord Pucharu Bałtyku) i w skoku w zwyż
Jerzy Jabłoński, lat 75 - zdobył 3 medale złote i 1 brązowy - złote w rzucie młotem (bijąc rekord Pucharu Bałtyku), rzut ciężarkiem 7,26 kg (także bijąc rekord Pucharu Bałtyku) oraz w rzucie młotem szkockim; brązowy medal zdobył wraz z żoną Krystyną Jabłońską, lat 73 - w konkursie małżeńskim w pchnięciu kulą. Ponadto Jerzy Jabłoński w kategorii wiekowej powyżej 75 lat na zawodach w tym roku ustanowił nowy rekord świata w rzucie młotem.
Sławomir Jabłoński, lat 73 - zajął 3x6 miejsce w rzucie młotem, rzucie ciężarkiem i rzucie młotem szkockim