Konflikt: LGBT+ dzieli biskupów

2020-09-28 20:10:02(ost. akt: 2020-09-28 12:44:11)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Prawicowi aktywiści mają dosyć Marszów Równości. Zbierają podpisy pod projektem STOP LGBT, który ma ich zakazać. Zbieranie podpisów przed kościołami podzieliło biskupów. Jak to wygląda w warmińsko-mazurskim?
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: LGBT to ludzie, a nie ideologia

LGBT to ludzie, a nie ideologia

Marsze równości już od kilku lat na stałe wpisały się w krajobraz sporu ideowego w Polsce. Również na terenie Warmii i Mazur. Dla ich uczestników i organizatorów często są okazją do manifestowania niechęci to tradycyjnych czy konserwatywnych wartości i opartego na nich prawa. Przeciwnicy LGBT marsze wykorzystują do organizowania kontrmanifestacji. Obie strony często musi rozdzielać policja. Ikoną Marszów Równości stał/a się Margot. Prezentuje się jako tzw. osoba niebinarna seksualnie. Choć urodził\a się jako mężczyzna, przedstawia się jako kobieta i uważa się za osobę niezwiązaną z żadną płcią.

LGBT i Marsze Równości często są promowane lub wspierane przez samorządy. Tak jest między innymi w Warszawie, gdzie organizatorzy inicjatyw związanych ze środowiskiem LGBT i promotorzy tej ideologii mogą liczyć na daleko idące wsparcie, również finansowe, od prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. W Olsztynie Marsz Równości odbywa się pod patronatem prezydenta miasta Piotra Grzymowicza.

Po zapowiedzi wkroczenia LGBT ze swoją ideologią do szkół i budowania sieci tzw. latarników, którzy mają organizować pomoc osobom, które w swoim przekonaniu są prześladowane ze względu na swoją seksualność, organizacje związane z promowaniem tradycyjnego modelu rodziny oraz obroną życia od poczęcia zapowiedziały działania, które mają ograniczyć wpływ działaczy LGBT zarówno na edukację, jak na życie publiczne.

Jedną z inicjatyw, które mają temu służyć jest taka zmiana prawa, w efekcie której finanse organizacji społecznych musiałyby być jawne. Ograniczone zostałoby też finansowanie organizacji pozarządowych z zagranicy. Kolejny projekt to właśnie STOP LGBT. Projekt jest promowany przez Kaję Godek z Fundacji Życie i Rodzina, która od lat walczy o całkowite zakazanie aborcji w Polsce. Inicjatywa Ustawodawcza Stop LGBT to projekt obywatelski i żeby trafił pod obrady Sejmu musi zyskać poparcie co najmniej 100 tysięcy obywateli RP...

[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w poniedziałkowym (28 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do Dzbana Roberta #2978187 | 89.38.*.* 29 wrz 2020 17:53

  TAK celem LGBT jest homoadopcja dzieci. TAK terapie hormonalne są stosowane również wobec dzieci. Swoim komentarzem dałeś pokaz wybitnej ignorancji. Teraz wpisz sobie w "Transgender hormone therapy". Tak, takie terapie są stosowane na zachodzie - również wobec starszych dzieci i młodzieży. Co do homoadopcji - posłuchaj słów wiceprezydenta wawy - Rabieja, którego wzięło na szczerość: "Najpierw przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło, że nie niszczą tkanki społecznej i polskiej rodziny. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją.". STOP ideologii LGBT.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) odpowiedz na ten komentarz

 2. Robert #2978166 | 188.147.*.* 29 wrz 2020 17:15

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Jak wam nie wstyd pisać takie bzdury : ,, tabletki zmieniające płeć,, Opętało was jakieś zło albo jesteście po prostu głupi. Co jeszcze wymyślicie? I nikt nie chce adoptować dzieci. Po prostu nie chcą czuć się obywatelem drugiej kategorii.

  1. abcd #2978109 | 83.27.*.* 29 wrz 2020 13:50

   Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl"

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  2. @Ren #2977976 | 38.132.*.* 29 wrz 2020 09:28

   Byli, są i będą... marginesem - rzędu 1% społeczeństwa. W związku z tym nie potrzebujemy ich nachalnej, agresywnej propagandy w przestrzeni publicznej - szczególnie tej ukierunkowanej na dzieci (najbardziej intensywnej na zachodzie), która pierze mózgi dzieci/młodzieży pozbawiając ich pewności co do swojej orientacji, płci biologicznej i tożsamości. Mniejszość nie powinna dyktować warunków większości, tym bardziej, że wzorem zachodu - dasz palec w postaci związków partnerskich a po kilku latach weźmiecie się za odbieranie dzieci parom hetero i adopcję ich do par jednopłciowych albo hormonalną zmianę płci dzieci bez wiedzy (sic) rodziców, w oparciu o konsultacje z psychologiem szkolnym i lekarzem - jak to ma miejsce w Kanadzie. IDEOLOGIA LGBT W POLSCE NIE PRZEJDZIE, pozostaniemy ostoją normalnej cywilizacji.

   Ocena komentarza: warty uwagi (17) odpowiedz na ten komentarz

  3. mm #2977968 | 81.190.*.* 29 wrz 2020 09:15

   nikt w Polsce nie dyskryminuje osób LGBT, mają one takie same przywileje i obowiązki jak ludzie żyjący samotnie albo w związkach nieformalnych,

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (16)