Sprawca napadu na bank w Pieckach tymczasowo aresztowany

2020-09-26 12:00:00(ost. akt: 2020-09-27 10:00:08)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Sąd Rejonowy w Olsztynie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec obywatela Litwy podejrzanego o dokonanie napadu na placówkę bankową w Pieckach w 2019 roku.
23 września do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął wniosek o utrzymanie i dalsze stosowanie tymczasowego aresztowania wobec Ignasa S. Mężczyzna jest podejrzany o to, że 21 sierpnia 2019 wraz z inną osobą dokonał napadu na placówkę bankową w Pieckach. - Według ustaleń prokuratury sprawcy, posługując się przedmiotem przypominającym broń i grożąc kasjerkom użyciem przemocy, ukradli wówczas pieniądze w kwocie ponad 61 tys. złotych - mówi Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora, utrzymując w mocy i stosując wobec Ignasa S. tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Wcześniej - 10 czerwca olsztyński sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na okres 14 dni od dnia zatrzymania. Zarządzono poszukiwanie podejrzanego listem gończym oraz wydano europejski nakaz aresztowania. 31 sierpnia IGnas S. został zatrzymany na terenie Litwy, a 18 września został przekazany polskim organom ścigania.

- Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Ignasa S. tymczasowe aresztowanie w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania. W ocenie sądu, zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanego mu przestępstwa - informuje rzecznik Sądu Okręgowego. - Sąd zwrócił również uwagę, że czyn zarzucany podejrzanemu zagrożony jest surową karą. To z kolei rodzi obawy, że Ignas S., przebywając na wolności mógłby próbować ucieczki bądź ukrywać się przed organami ścigania, utrudniając tym samym dalsze postępowanie - dodaje Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ciekawy #2977191 | 10.10.*.* 26 wrz 2020 19:03

    Jak to jest Litwin to po jakiemu on ten bank rabował ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz