Premiera w Lalkach

2020-09-24 15:43:54(ost. akt: 2020-09-24 15:43:50)   Artykuł sponsorowany
Czy nasz dom jest tu, gdzie przyszliśmy na świat, czy może po drugiej stronie galaktyki? Czy można zaprzyjaźnić się z ambitnym odkurzaczem? Teatr Lalek zaprasza dzieci, które razem z małym mamutem Mamu chcą poszukać odpowiedzi na wiele interesujących nas pytań.
- Ten tekst jest dla mnie wyjątkowy i bardzo osobisty, bo wszystkie fajne teksty przyniosło mi samo życie. Ten przyszedł z obserwacji mojego ukochanego psa. I refleksji nad relacją człowieka ze zwierzęciem ale i z posiadanymi przedmiotami - mówi autorka sztuki, Katarzyna Matwiejczuk - Tekst, który napisałam ewoluował we współpracy z teatrem, powstały też piosenki, które odgrywają ważną rolę.

- W zasadzie ten tekst od razu otworzył mi myślenie o formach rzadko spotykanych w Polsce - dużych, konkretnych i bardzo nietypowych rozwiązaniach lalkowo-trikowych - dodaje Aga Błaszczyk, reżyserka spektaklu.

Spektakl pokazuje, że nasz świat ma do zaoferowania nie tylko przyjemne, spokojne chwile, ale także strach. Dzieci dowiedzą się jednak, że z każdym lękiem można sobie poradzić i że w każdej relacji Ty
jest równie ważne jak Ja. To także tekst o bliskości, wrażliwości i spontaniczności. A przyjaźń, gościnność i przytulanie są tak samo istotne, jak praca. I o wiele zdrowsze.

- Ogromną przyjemność sprawia mi podglądanie zespołu przy pracy - śmieje się Anna Ratkowska-Filipowicz, wicedyrektorka Teatru Lalek w Olsztynie - Widzę jak wszyscy cieszą się jak dzieci, z ekscytacją dzielą się pomysłami, każdym nowym elementem spektaklu.. myślę, że widzowie też będą mogli poczuć ten entuzjazm, z którym wszyscy pracują nad tym projektem.

Premiera spektaklu odbędzie się 26 września w olsztyńskim teatrze lalek. Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem na stronie internetowej teatru.