Wyprawka czytelnicza dla przedszkolaka

2020-09-24 12:12:17(ost. akt: 2020-09-24 12:11:58)   Artykuł sponsorowany
Rozpoczyna się jesień a zatem czas przygotować się na długie wieczory, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki. Polecamy zatem udać się do pobliskiej biblioteki, gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki.
- Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w trzeciej odsłonie kampanii "Mała książka - wielki człowiek" - zaprasza Katarzyna Masiewicz, kierowniczka Działu Promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie - Dzięki akcji, mającej na celu zachęcenie rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem, prawie tysiąc przedszkolaków z Olsztyna otrzymało Wyprawki Czytelnicze.

W kolejnej odsłonie czytelniczej inicjatywy mogą wziąć udział dzieci urodzone w latach 2014 - 2017. Wystarczy zgłosić się do Miejskiej Biblioteki Publicznej po odbiór swojej wyprawki. Zasady kampanii "Mała książka - Wielki Człowiek" pozostają bez zmian. Każde dziecko (ur. 2014 - 2017 r.), które przyjdzie do jednej z 11 filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie biorących udział w projekcie, otrzyma w prezencie:

Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę "Pierwsze czytanki dla...", czyli starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke. Twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat;
Broszurę dla rodziców "Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki" praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji;
Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek.
Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

- Od początku trwania akcji, dzięki rozdanym Wyprawkom dla przedszkolaków, udało się pozyskać prawie 500 nowych użytkowników - dodaje Masiewicz - Ogromnie nas cieszy tak duże zainteresowanie projektem i mamy nadzieję, że liczba czytających olsztynian będzie stale rosnąć, i zarówno dzieci, jak również ich rodzice staną się stałymi bywalcami naszej biblioteki.

Dlaczego warto odwiedzić z dzieckiem bibliotekę?

Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa - bibliotekę i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną – zachęcamy do zapoznania się z naszym najnowszym projektem “Abecadło TV”, który jest adresowany właśnie do najmłodszych czytelników.
Wizyta w bibliotece uczy dziecko samodzielności, podejmowania własny wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.
Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

Lista bibliotek zaangażowanych w projekt dostępna jest na stronie: www.mbp.olsztyn.pl