Jak wdrożyć Przemysł 4.0 w firmach?

2020-09-24 13:52:21(ost. akt: 2020-11-02 09:54:38)
Konferencja Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu odbędzie się 15 października w Stawigudzie

Konferencja Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu odbędzie się 15 października w Stawigudzie

Autor zdjęcia: archiwum Alnea

Przemysł 4.0 to europejska odpowiedź na zaawansowane technologie USA i azjatyckich tygrysów. Polska, stając się trybikiem w gospodarce Unii Europejskiej, również musi inwestować, aby pozostać konkurencyjnym partnerem handlowym.
Rewolucja przemysłowa zastała nas dopiero na etapie automatyzacji i robotyzacji, ale to też dobry początek. Firma Alnea, lokalny integrator technologii oraz Grupa WM, już po raz trzeci przygotowują Konferencję Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu, która odbędzie się 15 października w Stawigudzie.

KONIECZNE DOŚWIADCZENIE I TECHNOLOGIE


Aby się rozwijać, potrzebujemy wiedzy, doświadczenia i konkretnych przykładów, jak wdrażać nowe technologie. Konferencja to wydarzenie kierowane do prezesów, właścicieli i menadżerów firm produkcyjnych naszego regionu.

Dlatego też do współpracy zaprosiliśmy Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Agencja już od dwudziestu lat wdraża politykę państwa w zakresie wsparcia polskich przedsiębiorstw. Istotą programów PARP jest realizacja programów rozwoju sektora MŚP poprzez rozwój regionalny i wdrażanie innowacji technologicznych.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem automatyzacji i robotyzacji do zapisów – konferencje@alnea.pl.
Transmisja na żywo z III Konferencji będzie dostępna na stronie internetowej "Gazety Olsztyńskiej" oraz na Facebooku.
Agencja prowadzi również projekty finansowane ze środków państwowych jak i unijnych. Istotne jest to, że na PARP można liczyć w zakresie rozwoju kompetencji firmy – można skorzystać w bezpłatnych szkoleń, porad oraz grantów na internacjonalizację. Tu otrzymamy również informację o tym, na jakie wsparcie finansowe możemy liczyć. Sytuacja na rynku jest dynamiczna, jednak nie brakuje startupów, które również mogą korzystać ze wsparcia PARP-u.

AUTOMATYZACJA I POZYCJA NA RYNKU

Dopóki nie przekonamy się, że automatyzacja i robotyzacja jest najważniejszym czynnikiem utrzymania konkurencyjności, nie będziemy w stanie zdobyć lepszej pozycji na rynku.

W przypadku polskich firm możemy mówić na razie o stopniowej ewolucji podejścia. Dostępność nowych technologii oraz możliwości finansowania są coraz lepsze. W przypadku niektórych branż można kupić gotowe maszyny i linie produkcyjne. Jednak produkty koncepcyjne, takie np. do przemysłu samochodowego, elektroniki są wytwarzane w określony sposób np. tylko w kilku fabrykach na całym świecie. Opracowanie automatyzacji procesu produkcyjnego np. tunerów telewizyjnych lub zaworków do aut to bardzo złożony proces i wymaga dużej inwestycji. Ale na pewno warto – można wytwarzać szybciej, lepiej i bardziej niezawodnie.
Na stronie PARP można zapoznać się z aktualnymi programami wspieranymi przez agencję.

Konferencja w Stawigudzie będzie doskonałą okazją do bezpośredniego kontaktu, konsultacji i rozpoczęcia współpracy.

Inwestycje w Przemysł 4.0 to nie proste wdrożenie maszyny. Wsparcie, jakie oferuje agencja może przyczynić się do sukcesu w modernizacji parku maszynowego, polepszenia wzornictwa lub cyfryzacji, która w dobie pandemii nabiera coraz większego znaczenia. Prelekcję na temat „Możliwości rozwoju polskich przedsiębiorstw” poprowadzi zastępca prezesa PARP Marcin Czyża.

SPECJALNIE DLA FIRM Z REGIONU


Konferencję przygotowujemy specjalnie dla firm produkcyjnych i przedsiębiorstw naszego regionu. Teraz jest czas na zmiany, czas na nowe podejście i rozpoczęcie współpracy z innymi firmami.

Ograniczenia związane z koronawirusem sprawiły, że wiele targów i wystaw zostało wykreślonych z kalendarza. Ale III Konferencja Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu odbędzie się na pewno! Przyjedź po solidną dawkę wiedzy, nowe kontakty biznesowe i pomysły na przyszłość.

Magdalena Kamińska