Miłość do czytania jest prezentem na całe życie

2020-09-23 07:55:34(ost. akt: 2020-09-23 10:24:29)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Rozpoczęła się jesień, a zatem czas przygotować się na długie wieczory, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki. Polecamy zatem udać się do pobliskiej biblioteki, gdzie na każdego małego czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki.
W kolejnej odsłonie czytelniczej inicjatywy mogą wziąć udział dzieci urodzone w latach 2014 - 2017. Wystarczy zgłosić się do Miejskiej Biblioteki Publicznej po odbiór swojej wyprawki. Zasady kampanii "Mała książka - Wielki Człowiek" pozostają bez zmian.

Lista bibliotek zaangażowanych w projekt dostępna jest >>> TUTAJ.

Każde dziecko (ur. 2014 - 2017 r.), które przyjdzie do jednej z 11 filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie biorących udział w projekcie, otrzyma w prezencie:
— Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę "Pierwsze czytanki dla...", czyli starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke. Twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat;
— Broszurę dla rodziców "Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki" praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji;
— Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek.


Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.


Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!


Źródło: UM OlsztynaCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Dziadek #2976080 | 95.160.*.* 24 wrz 2020 08:35

  Samo przyjście dziecka do biblioteki nie wystarczy. Nie otrzyma " Wyprawki ." jeżeli nie zostanie zapisane do biblioteki przez rodzica lub prawnego opiekuna. Ja jako dziadek nie mogłem tego zrobić mimo że posiadałem akt urodzenia dziecka. Dziecko odeszło z kwitkiem. Jako formę pocieszenia otrzymało książeczkę. Informacje o procedurze powinny być podane do publicznej wiadomości a nie dopiero w bibliotece. Mnie i dziecku było bardzo przykro że " ukryta biurokracja" zwyciężyła.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

 2. ela #2975721 | 94.254.*.* 23 wrz 2020 08:22

  Swoje dziecko zapisałam do biblioteki, gdy było niespełna trzylatkiem. Bardzo się mu tam podobało i podoba nadal, chociaż już trochę lat minęło. Pozdrawiamy filię nr 9.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. ... #2975718 | 213.73.*.* 23 wrz 2020 08:17

  Polacy przestali czytać książki, nie czytają też prasy, a artykuły w internecie muszą mieć raptem kilka zdań by się z nimi zapoznali. Najczęściej jednak czytają same tytuły. Stajemy się narodem debili.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz