Uroczyste ślubowanie nowych policjantów. Które komendy zasilą?

2020-09-22 16:27:48 (ost. akt: 2020-09-22 16:36:32)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

„Służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia” ślubowało 36 policjantów. Było to trzecie na Warmii i Mazurach ślubowanie policjantów w tym roku.
Grono nowo przyjętych do służby powiększyło się o 36 osób. To 27 policjantów i 9 policjantek, którzy po przebytym szkoleniu zasilą swoimi siłami jednostki w OPP w Olsztynie, KMP w Olsztynie, KMP w Elblągu, KPP w Kętrzynie, KPP w Ostródzie, KPP w Szczytnie, KPP w Lidzbarku Warmińskim, KPP w Nidzicy, KPP w Nowym Mieście Lubawskim, KPP w Piszu i KPP w Węgorzewie.

We wtorek (22.09.2020) na terenie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie nowi policjanci uroczyści ślubowali „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

Aktualnie w garnizonie warmińsko-mazurskiej policji służbę pełni 3493 policjantów. Do obsadzenia pozostają 193 wakaty. Rekrutacja do służby jest prowadzona w trybie ciągłym. Kolejne przyjęcia do służby planowane są na listopad i grudzień.

Osoby zainteresowane wstąpieniem do służby zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej i zapoznania się z warunkami rekrutacji.

Fot. KWP Olsztyn


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. PIS #3013337 | 91.233.*.* 28 lis 2020 09:38

  PIS sam sobie podciął korzenie zabierając emerytury dawnym funkcjonariuszom dawnych służb. Pokazął że można zabrać prawa nabyte i zemścić się (nie wiadomo za co ) po latach. Teraz policja jest dużo ostrożniejsza w działaniach .Jak porozmawia się z funkcjonariuszami to wszyscy mówią "a co bedę sie wychylał skoro za 20 lat mogę mieć za to zabraną emeryturę." Kaczyński odczuł to już na własnej skórze bo wścieka się że policja jest "mało skuteczna" ale sam to zrobił ze swoim durnym Maciarem -oszolomem masonskim i zydowskim. Jezeli chce mieć jeszcze sprawną i naprawde skuteczną policje to musi przywrócić emerytury dawnym funkcjonariuszom i wprowadzić Ustawy chroniące obecnych policjantów i funkcjonariuszy służb specjalnych. Druga głupota to ujawnianie agentury. Agent to jest świętośc. Jego sie nie ujawnia tylko wykorzystuje dalej-ma pracować dla nowej władzy. Tak robiono od zawsze we wszystkich służbach. Kogo teraz zwerbują? Po prostu zrobiono kupe błedów które teraz będa mściły się na ich twórcach

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Szczerze mówiać #3010688 | 91.233.*.* 23 lis 2020 09:32

  Niepewna to słuzba i praca. Dla jednej wladzy robisz dobrze ,jesteś bohaterem , masz profity ,1500 podwyżki, a przychodzi druga i twierdzi ze robiłes źle , ze jesteś zbrodniarzem ,zabiera Ci te profity i jeszcze pozbawia emerytury. Niedobry przykład PIS. Może się przyjąc w przyszłości. A Ci co wydawali rozkazy? "Dostają zwykle zaniku pamięci a filmiki i nagarnia przedstawiają głownie wykonawców i one są głównymi dowodami w szukaniu sprawców. Czyli tak jak w kazdej pracy -wykonywać ją nalezy dobrze ale nie przesadzać w gorliwości i najważniejsze :pamiętać o zdrowym rozsądku

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. Do zobaczeia #3010251 | 91.233.*.* 22 lis 2020 11:19

  Do zobaczenia na protestach przeciwko decyzji TK

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. Cóz #3010168 | 91.233.*.* 22 lis 2020 08:52

  Wyniki będą nielugo. W końcu czternastolatków jest sporo. A i trochę babć z tęczowymi torebkami się znajdzie. Tak ze awanse sie posypią .Kibole nie stanowią już niebezpieczenstwa bo to przecież według ostatnich okresleń np pana Macierewicza "jest to patriotyczna wspaniała młodzież". Więc powodzenia i dużej ilości zatrzymanych czternastolatków i babć w sredniej wieku 70 lat

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 5. na wylocie #2975581 | 88.156.*.* 22 wrz 2020 19:27

  Współczuć należy tym ludziom młodym bo nie wiedzą co czynią. Mają albo mega pecha w życiu albo postradali zmysły. W tych czasach z Policji najlepiej spieprzać jak sie ma wypracowane lata...

  Ocena komentarza: warty uwagi (20) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)