Polityczny skalp Zbigniewa Ziobry

2020-09-21 06:00:00 (ost. akt: 2020-09-21 17:51:40)
krowy

krowy

Autor zdjęcia: pixabay.com

Obdzieranie zwierząt ze skóry zdominowało dyskusję o "piątce dla zwierząt". Tymczasem dużo ważniejszy dla polskich rolników jest kwestia ograniczenia uboju rytualnego.
Między innymi o tym piszemy w poniedziałkowej Gazecie. Oczywiście nie pomijamy wątku politycznego i regionalnego sporu w Zjednoczonej Prawicy. Politycznie na pewno będzie to gorący tydzień. A los Zbigniewa Ziobry jest wielce niepewny. Na politycznej giełdzie typuje się, że zastąpi go poseł Przemysław Czarnek (należy do partyjnego betonu) lub Małgorzata Wassermann, posłanka PiS z Krakowa i przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold, która należy do partyjnego centrum. Wszystko może rozstrzygnąć się już w poniedziałek.

W poniedziałkowej Gazecie sporo miejsca poświęcamy ekonomicznemu aspektowi "piątki", szczególnie ograniczeniu uboju rytualnego drobiu i bydła. O komentarze poprosiliśmy rolników oraz posłów PSL z warmińsko-mazurskiego.

Sprawdzamy też, jak się miewa przetarg na projekt północnej obwodnicy Olsztyna i dlaczego sędziowie z jednej podkreślają, że noszenie maseczek ma sens, a z drugiej uniewinniają tych, którzy ich nie noszą.

No i jak zawsze w poniedziałek piszemy dużo o sporcie.

I nie dziwcie się państwo, że oczy mi zniknęły, bo mówiłem pod słońce. Dlatego wyleciało mi z głowy, że można nas kupić bez wychodzenia z domu: http://kupgazete.pl/

Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. PRRRRR...... #2975056 | 81.15.*.* 21 wrz 2020 16:19

  KONIEC, PARTACZYCH RZĄDÓW PISU, JEST NIEUCHRONNY.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. do tego z Pisza: Ziobro rozwalił prawo?! #2974955 | 194.99.*.* 21 wrz 2020 11:18

  "ROZWALIŁ cały system prawa w Polsce" - NIE DA SIĘ rozwalić ruin! Polski wymiar jest niezwisły od sprawiedliwości - został wzniesiony na gruncie stalinizmu, a potem przyklepany prawem komuny. Skoro nie dało się zlustrować i wyrzucić na bruk PRLowskich sędziów, wiernych poprzedniemu systemowi, którzy wepchnęli w ten system swoich potomków - to jedynym co można zrobić jest zaoranie "sądownictwa" do gołej ziemi i stworzenie go na nowo. Jednakże szkoda, że ani Ziobro ani PIS nie byli dotychczas w stanie tego zrobić.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. z Pisza #2974919 | 81.15.*.* 21 wrz 2020 08:52

  Kaczyńskiemu ziobro już jest niepotrzebny. Zrobił brudną robotę, NIBY reformę sądownictwa a tak naprawdę ROZWALIŁ cały system prawa w Polsce łamiąc prawo. Ten Pan, mam nadzieję, już więcej NIGDY nie podniesie ręki na ŁAMANIE PRAWA. Dobrze mu tak.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) odpowiedz na ten komentarz

 4. HiHiHi #2974888 | 134.209.*.* 21 wrz 2020 06:40

  W Zdjenoczonej Kremlicy od rana laptopy w wannach pewnie pływają :-DDD

  odpowiedz na ten komentarz