Koronawirus uratował mi życie

2020-09-18 19:23:20 (ost. akt: 2020-09-18 16:32:08)
Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Trudno mówić dobrze o koronawrusie... Ale wiele przykładów pokazuje, że plusy można znaleźć nawet w najtrudniejszej sytuacji. Pandemia zmieniła życie pana Piotra z Olsztyna. Dziś, czego nie spodziewał się jakiś czas temu, w końcu zaczął naprawdę żyć.
Stwierdzenie, że Bill Gates przewidział epidemię koronawirusa nie do końca jest prawdą. Ale twórca Microsoftu miał trochę racji. Mówił, że tym, co może namieszać w świecie, jaki znamy, nie są wojny czy kataklizmy, ale właśnie wirus. Gates nie mylił się. Epidemia koronawirusa dotknęła wiele państw i sparaliżowała życie codzienne. Miliarder stwierdził wprost, że gdy zagrożenie minie, nasz świat zmieni się nie do poznania. Ale — i tu dobra wiadomość — do tych zmian możemy się zaadaptować. I rzeczywiście dziś już wychodzimy powoli na prostą, bo uczymy się żyć z covidem. Powtarzamy — nie możemy dać się zwariować. Czasem nawet swoje życie wywracamy do góry nogami. I zmieniamy je na lepsze. Poniekąd z konieczności, czasem przez przypadek. Właśnie z powodu wirusa. Tak na przykład zrobił Piotr Chmielewski z Olsztyna, który w sumie nie miał wyjścia. Przez kilka lat pracował w branży eventowej, ale że w czasie pandemii wszystkie imprezy stanęły, musiał szukać nowych możliwości.

— Przyszedł marzec i moja firma stanęła. A rachunki cały czas trzeba było opłacać — opowiada Piotr. — Branża eventowa zresztą cały czas musi być na czasie. Musi inwestować w sprzęt, żeby mieć dobrą ofertę. To bardzo wymagający i trudny rynek. Klienci są świadomi i chcą jak najlepszej oprawy swoich imprez. Dlatego wielu eventowców bierze sprzęt na kredyt, żeby być atrakcyjnym. Dlatego, gdy wszystko stanęło, cała branża dostała w kolano.

[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w piątkowym (18 września) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. coja czytam #2975048 | 88.156.*.* 21 wrz 2020 16:04

  "Bill Gates przewidział epidemię koronawirusa nie do końca jest prawdą" co za kit wciskacie koronę opatentował 5 lat temu, a teraz ja wypuścił. siedzi teraz przyczajony z pseudoszczpionką wyprodukowana też przed laty, od której ludzie bedą jeszcze bardziej chorować. haj się liczy u tego typa i chora władza nad światem. to przykład osobnika, którego nadmierne bogactwo degraduje . czy to normalne, że w reku jednej osoby są biliony dolarów? jak takiemu odbije palma, a temu odbiła to potem bawi się ze swoimi koleżkami miliarderami w gre pod tytułem zniszczyć i opanować świat, pognębić ludzi. jako społeczeństwo powinniśmy wprowadzić kontrolę nad takimi typami. on jest w stanie przekupić każdego polityka na świecie. a who to zabawka w jego rekach walki im tam kasę, a ci wymyślają jakieś chore zarządzenia.. poszukajcie prawdy o tym typie i jego plandemii na you tubie , w opłaconych przez niego mediach niczego się nie dowiecie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. zagubiony czytelnik #2974196 | 37.248.*.* 19 wrz 2020 01:14

  O co chodzi w tym "artykule" ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. diabełDPD #2974110 | 31.0.*.* 18 wrz 2020 20:12

   ciary!!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

   Unia Europejska

   GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.