Poseł PiS o zawieszeniu dowiedział się od Gazety Olsztyńskiej

2020-09-18 15:07:36 (ost. akt: 2020-09-18 15:32:56)
Poseł Jerzy Małecki (w środku) o zawieszeniu w prawach członka PiS dowiedział się od Gazety Olsztyńskiej zaraz po zakończeniu uroczystości w Giżycku, gdzie razem z wojewodą przecinał wstęgi przy otwarciu dróg budowanych z Funduszu Dróg Samorządowych

Poseł Jerzy Małecki (w środku) o zawieszeniu w prawach członka PiS dowiedział się od Gazety Olsztyńskiej zaraz po zakończeniu uroczystości w Giżycku, gdzie razem z wojewodą przecinał wstęgi przy otwarciu dróg budowanych z Funduszu Dróg Samorządowych

Autor zdjęcia: fot. arch. prywatne

Poseł Prawa i Sprawiedliwości z Warmii i Mazur Jerzy Małecki, został w piątek w południe zawieszony w prawach członka partii. To konsekwencja głosowania przeciw tzw. piątce zwierzęcej. Poseł o zawieszeniu w prawach członka PiS dowiedział się od "Gazety Olsztyńskiej"
Mam nadzieję, że po przeanalizowaniu motywów mojego głosowania zostanę przywrócony w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości — powiedział nam tuż po godzinie 14 poseł Jerzy Małecki.

Parlamentarzysta o zawieszeniu dowiedział się od dziennikarza "Gazety Olsztyńskiej" w chwili podejmowania dotyczącej go decyzji był, razem z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim ,na otwarciu nowych dróg w Gminie Giżycko, przebudowanych w ramach dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Przemawiał tam w imieniu swojego ugrupowania politycznego.

O decyzji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego poinformował tuż po godzinie 13, wpisem w mediach społecznościowych Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z podaną przez niego informacją zawieszonych zostało 14 osób, w tym — prócz Jerzego Małeckiego — Jan Krzysztof Ardanowski, obecny minister rolnictwa oraz Henryk Kowalczyk, były minister środowiska.

Nocne głosowanie nad tzw. piątką zwierzęcą, która zdaniem przeciwników ustawy likwiduje przemysł futerkowy w Polsce oraz niesie dramatyczne konsekwencje finansowe dla branż z tym przemysłem powiązanych, podzieliło klub Poselski Zjednoczonej Prawicy. Wszyscy wchodzący w jej skład politycy Solidarnej Polski zagłosowali przeciw ustawie, która jednocześnie ogranicza możliwości uboju rytualnego i produkcji mięsa, które jest eksportowane do krajów semickich. Z klubowej dyscypliny wyłamało się też 38 parlamentarzystów, w tym zawieszona w piątek po południu 14 z nich.

W piątek przed godz. 1.00 Sejm uchwalił nowelę ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego. Za jej przyjęciem głosowało 356 posłów, 75 było przeciw, a 18 wstrzymało się od głosu. W głosowaniu udział wzięło 229 posłów klubu PiS. 176 było za, 38 przeciw, 15 wstrzymało się od głosu. Zaraz po głosowaniu został ogłoszony stan kryzysu wewnątrzkoalicyjnego. Prominentni politycy PiS wykorzystują sytuację do zerwania rozmów wewnątrzkoalicyjnych, które miały doprowadzić do rekonstrukcji rządu.

Koalicji od wczoraj nie ma, nie ma rozmów — powiedział w Porannej Rozmowie na antenie RMF FM jeden z najważniejszych polityków PiS poseł PiS Marek Suski. — Jesteśmy zdecydowanie na rząd mniejszościowy. Nasi byli koalicjanci powinni pakować biurka — dodał. O Solidarnej Polsce mówił, jako o byłym koalicjancie. A o ministrze Zbigniewie Ziobro powiedział, że: — Ktoś kto ma życzliwe spojrzenie dla okrucieństwa, nie powinien być ministrem sprawiedliwości.

Każdy wariant jest w tej chwili możliwy — i rząd mniejszościowy, i przyspieszone wybory... W Polsce od kilku lat mamy stabilną sytuację. Szkoda, że nasi partnerzy spowodowali, że ona uległa zmianie — stwierdził w Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller.

Głosowałem przeciwko bardzo złej ustawie, która jest szkodliwa dla Polski, a zwłaszcza dla polskiego rolnictwa — mówił w piątek rano, w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską" poseł PiS Jerzy Małecki.

Parlamentarzysta zastrzegał też, że projekt polityczny, którym jest Zjednoczona Prawica uważa za najlepszy dla kraju i nie ma zamiaru go opuszczać.

Jestem parlamentarzystą Zjednoczonej Prawicy i posłem Prawa i Sprawiedliwości. To skuteczne i bardzo dobre dla kraju projekty polityczne. Najlepiej świadczą o tym już drugie z rzędu wygrane wybory — przekonywał rano poseł Jerzy Małecki.
Spośród parlamentarzystów z Warmii i Mazur przeciw "piątce dla zwierząt" głosowali parlamentarzyści PSL: Urszula Pasławska i Zbigniew Ziejewski. Od głosu wstrzymali się dwaj posłowie Porozumienia: Michał Wypij i Wojciech Maksymowicz. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował jeszcze w czwartek, że każdemu członkowi klubu PiS, który zagłosuje niezgodnie z rekomendacją klubu ws. projektu noweli ustawy o ochronie zwierząt, będą groziły konsekwencje, łącznie z zawieszeniem w prawach członka partii i utratą stanowisk i funkcji. Zawieszony w prawach członka PiS poseł Jerzy Małecki pełni funkcję pełnomocnika powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w powiecie piskim na Warmii i Mazurach.

Stanisław Kryściński

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. az #2974591 | 217.99.*.* 20 wrz 2020 08:33

  Wykluczony w sposób PRAWORZĄDNY I SPRAWIEDLIWY. Powinien się cieszyć, że zobaczył w jjakim tkwi syfie!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. C#@12yt #2974476 | 5.173.*.* 19 wrz 2020 19:29

  Dowiedział się że ma szefa dyktatora i należy do zamordystycznego "towarzystwa". jak zamordyzm dotyczył zwykłych obywateli to głosował i klaskał. {Przekonał się jak to smakuje i boli.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

 3. Piszanin #2974255 | 81.15.*.* 19 wrz 2020 09:18

  widać , ze gazeta mu tylko lans robi, usuwa posty negujące jego postawę, a mówiące o prawdzie, wstyd

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

 4. karol #2974148 | 81.15.*.* 18 wrz 2020 21:16

  ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ:MOIM ZDANIEM TO SABOTAŻ. CZY KACZYNSKI NIE DZIAŁA DLA OBCYCH PAŃSTW? PRZECIEŻ ONI PRZEJMĄ TEN BIZN ES PRZYNOSZĄCY POLAKOM ZYSKI I PODATKI!! PRZECIEŻ CHCEMY GOSPODARKĘ RUSZYĆ I TAKĄ USTAWĘ KACZYŃSKI PRZYWLÓKŁ DO SEJMU? DLA KOGO DZIAŁA KACZYŃSKI? - - - - - - - - ALE JESZCZE PODEJRZEWAM, ZE INNY PODSTĘP KACZYNSKI ZASTOSOWAŁ. CHCE PO PROSTU ŚCIĄGNĄ DO SIEBIE MŁODYCH LUDZI, DZIECI ( DLATEGO NA TIK-TOKU TEFILMIKI BYŁY Z ZABIJANIEM NOREK, ABY WZBUDZIĆ LITOŚĆ U MŁODYCH LUDZI) ALE DRUGIE DNO TO JEST TAKIE, ZE KACZYNSKI BYŁ ZŁY, ŻE W WYBORACH NA PREZYDENTA TAK MAŁO LUDZI GŁOSOWAŁO NA DU-Ę I TO TEŻ JEGO JEST TEN ARGUMENT-TEJ PIĄTKI JEGO. - - - - TRZECIM TAKIM WAŻNYM PODSTĘPEM, TO JEST ODWRÓCENIE UWAGI OD SPRAW BIEŻĄCYCH I 110 MILIARDOWEGO DŁUGU I PUSTEJ KABZY PAŃSTWOWEJ. A WYPŁACAĆ LENIOM TRZEBA KASĘ. CO DO MAŁECKIEGO, TO TYLKO SOBIE POPULARNOŚĆ ZBIERA, NIE WAŻNE CZY O NIM PISZĄ ŹLE CZY DOBRZE, ON POKOCHAŁ MEDIA.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

 5. :))) #2974064 | 176.221.*.* 18 wrz 2020 17:35

  A mi się wydaję, ze tu chodzi o zwolenników ojca dyrektora. Księżulo zawsze był mocno związany z lobby futerkowym i częścią posłów PiS, a raczej odwrotnie :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (13)
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD