Poloniści nie zwalniają tempa

2020-09-14 09:51:52(ost. akt: 2020-09-14 09:54:43)

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

W środę, 9 września zawodnicy MKS Polonia Lidzbark Warmiński pojechali zmierzyć się z V ligowym DKS Dobre Miasto w ramach rozgrywek Wojewódzkiego Pucharu Polski.
Rywale od pierwszej minuty chcieli pokazać, że są silnym zespołem z perspektywą awansu do IV ligi. DKS jako pierwszy zdobył bramkę. Jednakże lidzbarscy poloniści dążyli do celu cierpliwie i wytrwale, wyrównując w drugiej połowie z rzutu karnego, a zwycięstwo drużynie zapewnił zdecydowanym uderzeniem Sebastian Zajączkowski, który jest również trenerem jednej z grup młodzieżowych w Akademii Polonii.

Natomiast w ramach 9. kolejki For Bet IV ligi, w sobotę gościliśmy u siebie BKS Tęcza Biskupiec. Mecz był jako pierwszy rozegrany przy światłach i w tak pięknej scenerii. Lidzbarscy Poloniści odnieśli 4-ro bramkowe zwycięstwo. Autorami bramek byli Dawid Bogdański, Paweł Łukasik (z rzutu karnego), Piotr Wanda oraz samobójcze trafienie ze strony drużyny Biskupca.

Akademia Polonii również rozgrywała spotkania w swoich ligach. W piątkowe popołudnie zaczęła grupa Młodzików prowadzona przez trenera Sebastiana Zajączkowskiego. Zmierzyli się z Victorią Bartoszyce ulegając 1:3. Drużyna Polonii dzielnie walczyła, ale zabrakło skuteczności w tym spotkaniu.

Orliki w sobotę wyjechały do Braniewa w ramach swojej ligi zwyciężając z AP Progres oraz Górowem Iławeckim, ulegając Zatoce Braniewo i DKS Dobre Miasto. Najwięcej spotkań Akademia rozegrała w niedzielę na ul. Polnej w Lidzbarku Warmińskim, bo jako pierwsi Trampkarze pokonali drużynę z Dywit 3:1. W międzyczasie na orliku trwała liga Żaków na której odnieśli jedno zwycięstwo z AP II Progres, a ulegając Soccer Kętrzyn oraz AP Progres.

A ostatni zagrali Juniorzy podejmując Concordię Elbląg, niestety zaliczyli porażkę przegrywając to spotkanie 3:6