Co dalej ze świetlicą socjoterapeutyczną w Szałstrach?

2020-09-12 08:10:23 (ost. akt: 2020-09-11 11:41:06)

Autor zdjęcia: Archiwum prywatne

Wraz z nowym rokiem szkolnym do mieszkańców gminy Jonkowo wróciło pytanie o to, co dalej ze świetlicą socjoterapeutyczną w Szałstrach. Zapytaliśmy więc o to kierowniczkę GOPS w Jonkowie. Pełniąca jej obowiązki Marta Cichowicz nie miała dobrych wieści.
— Z uwagi na sytuację epidemiologiczną działania Świetlicy nie zostały wznowione. Diametralnie zmieniająca się sytuacja zachorowań nie pozwala jednoznacznie określić, czy w nowym roku szkolnym będzie możliwe prowadzenie zajęć socjoterapeutycznych w formie stacjonarnej — poinformowała w mailu.

Pytanie o to, na podstawie czyjej decyzji nie przywrócono zajęć, pozostało bez odpowiedzi.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Mieszkańcy boją się o świetlicę

Mieszkańcy boją się o świetlicę

Przypomnijmy, że w czerwcu terapeutki prowadzące zajęcia w świetlicy w Szałstrach dowiedziały się, że placówka ma być likwidowana. Wójt Wojciech Giecko nie potwierdzał takich zamiarów, ale jedna z socjoterapeutek, Danuta Glińska, w czerwcu dostała wypowiedzenie. Także Daria Żyro, kierowniczka GOPS w Jonkowie, poinformowała nas wówczas, że... — Pismem z 4 czerwca tego roku wójt zlecił kierownikowi GOPS podjęcie działań zmierzających do likwidacji świetlicy.

Na podobne zamiary wskazywało spotkania Komisji Edukacji, Kultury, Sportu, Spraw Społecznych i Promocji Gminy Jonkowo, która miała zaopiniować projekt uchylający ustawę o powołaniu świetlicy. Ostatecznie do opiniowania nie doszło, a wójt, jak wynika z relacji osób biorących udział w tym zebraniu, podkreślał, że nie chce likwidacji placówki, lecz zmian w strukturze. Konkrety, jak mówili nasi rozmówcy, z ust wójta nie padły. Na maile od Gazety nie odpowiedział.

Co dalej? Nie wiemy. Marta Cichowicz przypomniała tylko, że w GOPS w Jonkowie „funkcjonuje Punt Informacyjno-Konsultacyjny, w ramach którego wszyscy mieszkańcy gminy Jonkowo mogą skorzystać z bezpłatnego wsparcia: psychologa, socjoterapeuty oraz pomocy prawnej”.

Do tematu będziemy wracali.

dbp



Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mmmmmmm #2971564 | 83.28.*.* 13 wrz 2020 10:09

  Wójta to czas najwyższy wywieźć na taczce. Ludzie otwórzcie w końcu oczy i zobaczcie co ten człowiek robi z waszą gminą. Wszyscy wasi sąsiedzi to widzą tylko Wy sami zainteresowani nie chcecie tego dostrzec. Teraz po kolei będą likwidować takie i inne miejsca, sprzedawać te piękne budynki, wyprzedawac wszystko co można...... Wiecie dobrze Co się mówi o wojcie od wielu lat ....To nie bierze się z powietrza !!!!!!

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. az #2971525 | 5.184.*.* 13 wrz 2020 07:52

   Gdy powstawały takie świetlice, ośrodki wsparcia dla niepełnosprawnych, to tętniły życiem. Potem rehabilitacja tylko na papierze, spotkania z logopedą czy psychologiem tylko na papierze ! Pieniądze z programów unijnych czy PFRON zarabiają terapeuci, za nic nie robienie! Niepełnosprawni kiwają się na kanapach, rodziny nie mają pojęcia, że ktoś na ich dziecku ROBI niezłą kasę. Fałszuje się podpisy uczestnictwa w rehabilitacji bo nikt nie weryfikuje tych podpisów. Cwaniactwo i cynizm to dzisiejsza rehabilitacja niepełnosprawnych !!!

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. dlaczego nie ? #2971423 | 217.99.*.* 12 wrz 2020 18:00

   Może ktoś ma ochotę na lokal po świetlicy i dlatego wójt chce likwidacji ?

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  3. lelumpolelum #2971272 | 79.191.*.* 12 wrz 2020 10:11

   Jeśli Żyro, to musi istnieć. Stołki się przyklejają do zadków !!! :)))

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  4. A #2971261 | 88.156.*.* 12 wrz 2020 09:39

   Pomalować w tęczę i po temacie!!

   odpowiedz na ten komentarz