Naucz się ratować życie [VIDEO]

2020-09-10 14:38:33 (ost. akt: 2020-09-10 14:47:14)

Autor zdjęcia: UM Olsztyna

Każdy z nas w jednej chwili może stać się ratownikiem i uratować zdrowie lub życie drugiego człowieka. Tym hasłem Narodowy Fundusz Zdrowia chce zachęcić do nauki pierwszej pomocy.
Gdy dochodzi do zagrożenia życia, pierwsza pomoc, udzielona jeszcze przed przybyciem pogotowia ratunkowego przez przypadkowych świadków zdarzeń, nie tylko zapobiega pogorszeniu się stanu ofiary, ale ma decydujący wpływ na jej przeżycie. Dlatego tak ważna jest edukacja.

Każdy z nas w jednej chwili może stać się ratownikiem i uratować zdrowie lub życie drugiego człowieka. Wystarczy znać kilka podstawowych zasad:
— Jeżeli zauważysz kogoś, kto potrzebuje pilnej pomocy medycznej, postaraj się w miarę możliwości mu pomóc albo jak najszybciej zadzwoń pod numer 999 lub 112,
— Nie zwlekaj z udzieleniem pierwszej pomocy. O ludzkim życiu decydują często sekundy,
— Zachowaj spokój. Jeżeli nie wiesz, jak sobie poradzić, od razu wezwij pomoc.


Źródło: UM Olsztyna/ NFZ


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Nic tego nie zmieni #2970594 | 88.156.*.* 10 wrz 2020 16:20

    Jedyną pomoc,jakiej Polacy potrafią udzielic,to zadzwonic na pogotowie,nie wysiadając nawet z samochodu i nawet nie zatrzymując się,żeby zapytac,czy ten człowiek potrzebuje pomocy! Pogotowie wielokrotnie pędzi nasygnale,tylko po to,żeby obudzic pijaka śpiącego na ławce!

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz