Dwa przypadki koronawirusa w szkole i przedszkolu. Co z uczniami?

2020-09-10 08:38:00 (ost. akt: 2020-09-11 13:06:12)

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Po stwierdzeniu koronawirusa u jednej z uczennic ostródzkiej podstawówki, cała klasa została wysłana na kwarantannę. Przypadek zakażenia stwierdzono też w przedszkolu w gminie Miłomłyn.
Zaledwie tydzień po rozpoczęciu roku szkolnego i stacjonarnego nauczania, jest pierwszy przypadek koronawirusa w Szkole Podstawowej nr 6 w Ostródzie. Zapadła decyzja o skierowaniu na kwarantannę wszystkich uczniów klasy, z którą zakażona uczennica miała kontakt. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, chodzi o ponad 20 uczniów i ośmioro nauczycieli. Będą na kwarantannie do 19 września.

I być może na tym sprawa się zakończy. W innym scenariuszu, gdyby istniało zagrożenie rozprzestrzeniania się wirusa, uczniowie mogą wrócić do nauczania zdalnego lub hybrydowego. Decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Przypadek zakażania wykryto również w jednym z przedszkoli na terenie gminy Miłomłyn, gdzie koronawirusa potwierdzono u dziecka z oddziału zerowego.
Również w tym przypadku cała klasa została poddana kwarantannie. Pozostałe oddziały przedszkola funkcjonują normalnie.

To kolejna szkoła w regionie, po Olsztynie, Działdowie, czy Lubawie, w której doszło do takiej sytuacji. W jednej z podstawówek w Lubawie cała klasa została skierowana na na kwarantannę, pozostali uczniowie uczą się nadal w systemie stacjonarnym.

Z informacji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostródzie wynika, że obecnie w naszym powiecie na kwarantannie przebywa 272 osób (łącznie z osobami wspólnie zamieszkującymi lub gospodarującymi z osobą objętą kwarantanną).

Najwięcej osób objętych kwarantanną jest w mieście i gminie Morąg - 189. W Ostródzie jest ich 51, w gminie Ostróda 23. W mieście i gminie Miłomłyn takich osób jest 6, a w gminie Grunwald 3. Nie ma takich osób w gminach Dąbrówno, Łukta, Małdyty i Miłakowo.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jak #2970498 | 85.219.*.* 10 wrz 2020 12:37

  Ponieważ i tak są już nieuleczalnie chorzy, rząd będzie testował na nich broń biologiczną i reakcję głowy na postrzał pociskami dum dum

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) odpowiedz na ten komentarz

 2. 123456... #2970483 | 37.248.*.* 10 wrz 2020 12:15

  Wirus nie jest groźny! Ludzie otwórzcie oczy, wyłączcie TV! Śmiertelność populacji mniejsza niż rok temu, szpitale jednoimienne w większości puste, trup nie ściele się na ulicy, karetki częściej nie jeżdżą. W wielu marketach i innych tego typu sklepach obsługa przeszła nie jednego wirusa, klienci też i to bez wiedzy jak to się nazywa. Ponadto uważanie każdego obywatela za potencjalnego nosiciela wirusa i nakładanie na niego przymusu noszenia nic nie dającej szmaty (lekarze zbadali ten temat i wiedzą) to jawny zamordyzm i komuna. Nagle inne choroby przestały istnieć? Tysiące ludzi miesięcznie umiera w kraju na nowotwory i nic się z tym nie robi, tylko truje ludzi dodatkami do żywności, bo lobby z supermarketów ma w kieszeni polityków. Pod płaszczykiem epidemii przemycane jest prawo, które zabiera nam wolność. Będziemy przymusowo szczepieni, monitorowani, a protesty nielegalne i surowo karane. Już nie będzie normalnie ale taki rząd i prezydenta sobie wybraliście to macie… W sumie i tak by nie było wyboru, bo taki bunt kraju kończy się jak na Białorusi (postawili się).

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 3. To #2970403 | 88.156.*.* 10 wrz 2020 10:12

  A ilu rudych a ilu łysych??

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

  GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  Unia Europejska

  VISA MASTER CARD