Zagrają dla Sebastiana

2020-09-09 20:40:00 (ost. akt: 2020-09-10 07:41:55)
Po lewej prezes WMZPN Marek Łukiewski, po prawej prezes fundacji Kormoran Piotr Duliszewski.

Po lewej prezes WMZPN Marek Łukiewski, po prawej prezes fundacji Kormoran Piotr Duliszewski.

Autor zdjęcia: Alex Waleszczyński

Nasi parlamentarzyści na co dzień grają w różnych politycznych drużynach. Tym razem zagrają w jednej, piłkarskiej. Zjednoczyła ich dobra sprawa czyli pomoc dla kontuzjowanego młodego piłkarza.
Sebastian to utalentowany zawodnik drużyny Pojezierze Prostk (powiat ełcki), który w wieku zaledwie 16 lat, w sobotę 15 sierpnia zadebiutował w drużynie seniorów swojego klubu. Tego właśnie dnia jego Pojezierze rozpoczęło nowy sezon. Na Stadionie Leśnym w Prostkach zameldowała się ekipa UKS Rony 03 Ełk. Gdy równo o godz. 16 rozległ się pierwszy gwizdek sędziego inaugurujący spotkanie, nikt nie mógł przewidzieć tragedii, jaka za chwilę się wydarzy.

W 23. minucie spotkania doszło do tragicznego wypadku. Podczas wykonywania rzutu wolnego przez drużynę rywali z Ełku, Sebastian zderzył się niefortunnie z własnym bramkarzem. O ile golkiper Pojezierza podniósł się pod zderzeniu, młody pomocnik już się z murawy nie podźwignął. Jego stan był tak ciężki, że chłopak został przetransportowany helikopterem do jednego z białostockich szpitali, gdzie przebywa po dziś dzień. Wstępna diagnoza mówiła o tym, że Sebastian może być sparaliżowany. Obecnie wiemy, że Sebastian jest przytomny i będzie rehabilitowany. Badania wykazały, iż na szczęście nie doszło do przerwania rdzenia kręgowego. Sebastian może stanąć na nogi.

Rodzina piłkarza, jego klub oraz przyjaciele ze świata piłkarskiego, błyskawicznie zorganizowali szereg akcji pomocowych, których celem jest zebranie funduszy na jego leczenie i rehabilitację.

Już na samym początku akcji pomocowej, do puli licytowanych fantów trafiały buty reprezentanta Polski Grzegorza Krychowiaka, rękawice bramkarza Grzegorza Sandomierskiego czy piłka z autografami zawodników Jagiellonii Białystok. Obecnie można wylicytować m.in. rękawice bokserskie Przemysława Salety, piłkę z podpisem byłego siatkarza i posła, Pawła Papke, czy też koszulkę z autografem byłego golkipera Legii Warszawa, Arkadiusza Malarza. Bardzo ciekawe rzeczy wystawiają do licytacji ludzie dobrej woli: piłki (jedną wystawił sędzia feralnego spotkania, Kajetan Korzeniowski), rękodzieło, usługi (malowanie paznokci, jazda na skuterze wodnym), buty, zabawki, wypieki. Jedna z pań zaoferowała do licytacji pluszowego misia, który „jest mocno przytulaśny i umie pocieszyć i utulić w potrzebie”. Naprawdę jest z czego wybierać, wystarczy zajrzeć na FB do grupy „Mecz o Wszystko !!! Sebastian Ocimek Licytacje!!!”.

Teraz przyszedł czas na kolejny krok. Rekonwalescencję Sebastiana wesprą nasi parlamentarzyści.

W niedzielę, 20 września, na stadionie olsztyńskiego Stomilu odbędzie się o godz. 14 charytatywne spotkanie „Mecz o Wszystko” pomiędzy Reprezentacją Parlamentarzystów, a Reprezentacją „Wielkich Serc”.

W pierwszej drużynie zagrają, zjednoczeni we wspólnym celu, posłowie różnych opcji politycznych. Z kolei „Wielkie Serca” mają w składzie rozpoznawalne i zasłużone osoby związane ze sportem oraz przedstawicieli artystów. Aby wejść na stadion i obejrzeć mecz trzeba będzie wrzucić jakąś kwotę do puszek wolontariuszy. Na meczu może pojawić się maksymalnie 999 kibiców.

Organizatorem spotkania jest Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej oraz Fundacja Kormoran.

— Od razu wiedzieliśmy, że to wyjątkowo trafna inicjatywa, bo przecież mówimy o meczu piłkarskim dla piłkarza! Chcemy, aby był to mecz ciekawy, który przyciągnie uwagę zarówno kibiców, jak i osób, które na co dzień nie są fanami piłki nożnej. Dlatego wpadliśmy na pomysł, aby znani, lokalni politycy zmierzyli się na boisku z drużyną „wielkich serc”, w skład której mają wejść artyści i sportowcy. Prowadzimy w tej chwili rozmowy z wieloma osobami i choć nie możemy zdradzać nazwisk, mamy nadzieję, że znane w całej Polsce osobistości podejmą rękawicę i wspólnie zawalczymy o przyszłość Sebastiana — mówi Piotr Duliszewski, prezes Kormorana.

Pomaga im poseł Michał Wypij. — Usłyszałem o wypadku tego młodego piłkarza i uznałem, że trzeba mu pomóc — mówi poseł, który w styczniu razem z posłami Jackiem Protasem i Pawłem Papke grał już wcześniej w jednej drużynie w charytatywnym meczu na rzecz pogorzelców z Pasymia. — Włączyłem się w przygotowanie tego wydarzenia i organizuję przyjazd parlamentarzystów. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na ten mecz.

Nie znamy jeszcze pełnego składu drużyny parlamentarzystów. Wiadomo, że dołączą do niej także samorządowcy. Na boisku oprócz Michała Wypija zagrają między innymi poseł Artur Dziambor (Konfederacja) i senator Jerzy Wcisła (Koalicja Obywatelska) — zdradza nam Michał Wypij.

Na stronie pomagam.pl trwa zbiórka na rehabilitację Sebastiana. Do tej pory 2058 osób wpłaciło łącznie 174 tysiące złotych. Zbiórka zakończy się, gdy uzbierana kwota sięgnie 200 000 złotych. Na razie nie wiadomo, jak duży będzie koszt rehabilitacji Sebastiana.

Maciej Chrościelewski
Alex WaleszczyńskiKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mateusz #2970316 | 5.184.*.* 10 wrz 2020 07:59

    Szlachetna inicjatywa, wielki szacunek dla organizatorów.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. olsztynianin #2970253 | 79.191.*.* 9 wrz 2020 22:53

    to po co sa ubezpieczenia

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5

GRUPA WM Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach działania 1.5 Dotacje na kapitał obrotowy Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Unia Europejska

VISA MASTER CARD