Mrągowscy policjanci mają nowego komendanta

2020-09-07 15:55:50(ost. akt: 2020-09-07 16:08:12)

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasz Klimek powołał mł. insp. Andrzeja Parniewicza na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie. Ze względu na reżim sanitarny uroczystość powitania nowego komendanta odbyła się w wąskim gronie kadry kierowniczej mrągowskiej komendy i przedstawiciela Starostwa.
Uroczystość odbyła się w Komendzie Powiatowej Policji w Mrągowie w obecności nadinsp. Tomasza Klimka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, Przewodniczącego ZW NSZZ P w Olsztynie - Sławomira Koniuszego, kadry kierowniczej mrągowskiej jednostki oraz Sławomira Prusaczyka Wicestarosty Mrągowskiego. Tego dnia mł. insp. Andrzej Parniewicz został nowym komendantem mrągowskiej policji. Zastąpił na tym stanowisku mł. insp. Andrzeja Skola, który w lutym br. odszedł na emeryturę.

Ceremonię przekazania urzędu rozpoczęto od złożenia przez dowódcę uroczystości nadkom. Mariusza Adamskiego meldunku nadinsp. Tomaszowi Klimkowi. Następnie odczytany został rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie o powołaniu mł. insp. Andrzeja Parniewicza na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie.

Podczas uroczystej zbiórki Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie przedstawił funkcjonariuszom nowego Komendanta oraz podziękował za współpracę mł. insp Robertowi Wierciszewskiemu I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Mrągowie, który dotychczas pełnił obowiązki szefa mrągowskiej komendy oraz kom. Andrzejowi Jaźwińskiemu, który go zastępował.

Mł. insp. Andrzej Parniewicz podziękował Generałowi za zaufanie jakim go obdarzył powierzając nowe stanowisko.

Podczas uroczystości gratulacje nowo powołanemu komendantowi złożył Wicestarosta Mrągowski Sławomir Prusaczyk.

Mł. insp. Andrzej Parniewicz w policji służy od 1996 roku. Dotychczas związany był z Oddziałami Prewencji Policji w Olsztynie, gdzie ostatnie 14 lat pełnił funkcję zastępcy Dowódcy Oddziałów.

Źródło: KPP Mrągowo