Gałkowo Perlage Masters w Stadninie Koni Ferensteinów

2020-09-07 12:51:34 (ost. akt: 2020-09-07 14:06:06)

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Najważniejsze jeździeckie zmagania na Mazurach zakończyły się właśnie w Stadninie Koni Ferensteinów podczas zawodów Gałkowo Perlage Masters. Za nami Mistrzostwa Warmii i Mazur oraz ostatnie eliminacje do Polskiej Ligi Jeździeckiej. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 250 par z całego kraju.
Przez cztery dni zawodów odbyły się aż 32 konkursy, w których jeźdźcy walczyli o medale Mistrzostw Warmii i Mazur oraz ostatnie punkty do rankingu Polskiej Ligi Jeździeckiej. W trakcie Mistrzostw zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych: senior, junior, junior młodszy i dwóch klasy młodzików na kucach.

W pierwszej kategorii młodzików na kucach do 131 cm
złoty medal wywalczyła Aleksandra Zalewska na kucu Little Ear
Srebrny medal Aleksander Kraśko na kuc Pierot
Brązowy medal Maja Witkowska na kucu R-Łobuz
Młodziki na kucach od 132-149 cm
Złoty medal Lena Czeszejko- Sochacka na kucu Miłek Ponysport
Srebrny medal Marianna Pupiałło na kucu Feniks
Brązowy medal Karina Ludwicka na kucu Korund
W kategorii Junior Młodszy
Złoty medal Karolina Zielonka na klaczy Westa
Srebrny medal Kaja Pietrzak na klaczy Goplana
Brązowy medal Antonina Rogólska na klaczy Galea

W kategorii Juniorów
Złoty medal Magdalena Dąbrowska na klaczy Verona
Srebrny medal Natalia Kasza na klaczy Libell
Brązowy medal Kuba Kraśko na wałachu Armstrong
W kategorii Seniorów
Złoty medal Anna Rębisz na wałachu Don
Srebrny medal Monika Pasi na Coca Light Semilly
Brązowy medal Weronika Wilczewska na klaczy Delillah

W niedzielnych finałach rund zaliczanych do Polskiej Ligi Jeździeckiej Finał Rundy Brązowej rozegrano jako konkurs zwykły z rozgrywką. Bezbłędny przejazd w przebiegu podstawowym zaliczyło 11 par. Najskuteczniej spośród nich parkur rozgrywki pokonał Adam Grzegorzewski. W konkursie triumfował dosiadając klaczy szlachetnej półkrwi QUEEN-FLY. Na miejscu drugim, również po dwóch bezbłędnych przejazdach, uplasował się Antoni Strzałkowski. Zawodnik startował na wałachu rasy SP AL CAPONE. Miejsce trzecie wywalczył Wiktor Helbich, który w dzisiejszym konkursie dosiadał wałacha rasy KWPN MICHAEL KNIGHT.

Do rozgrywki Finału Rundy Srebrnej zakwalifikowało się również 11 par. Najskuteczniej parkur rozgrywki pokonała Nina Milczarek. W konkursie zwyciężyła dosiadając holsztyńskiej klaczy CYANDRA. Na miejscu drugim oraz trzecim uplasował się zwycięzca poprzedniego konkursu, Adam Grzegorzewski. Zawodnik startował odpowiednio na oldenburskiej klaczy ARONIA i 6-letnim wałachu rasy SP ANGELO.

Finał Rundy Złotej, Grand Prix Gałkowo Perlage Masters, rozegrano na zasadach konkursu zwykłego z rozgrywką. Bez punktów karnych parkur z przeszkodami o wysokości 145 cm pokonało pięciu zawodników. Bezbłędny, a także najszybszy w rozgrywce okazał się junior Aleksander Lewandowski. Zwycięstwo odniósł dosiadając belgijskiej klaczy JAZZMIR VAN HET HALDERTHOF. Miejsce drugie zajął Artur Kufel, także bez błędów na przeszkodach rozgrywki. Zawodnik startował na wałachu rasy KWPN ELANO. Na miejscu trzecim uplasował się Adam Nicpoń, który dosiadał holsztyńskiego wałacha COUNTER. Para miała jeden błąd w rozgrywce konkursu.