33-latek sam wymierzył sprawiedliwość

2020-09-07 10:33:28(ost. akt: 2020-09-07 10:44:51)
Skoda zniszczona lewarkiem

Skoda zniszczona lewarkiem

Autor zdjęcia: KPP w Szczytnie

Sceny jak z filmu zadziały się 3 września br. na terenie gminy Wielbark. Najpierw kierujący Skodą Octavią zajechał drogę kierowcy Skody SuperB, po czym trzech młodych mężczyzn z Octavii, zerwało z ramienia 33-letniego mężczyzny saszetkę z zawartością dokumentów i pieniędzy o łącznej wartości blisko 1900 złotych. 33-latek, nie był im dłużny, jeszcze tego samego dnia postanowił sam wymierzyć „złodziejaszkom” sprawiedliwość. Zatrzymał ich w kompleksie leśnym, ukradł należące do nich dokumenty a następnie przy użyciu lewarka dokonał zniszczenia ich pojazdu powodując straty o wartości blisko 4 tys. złotych.
W czwartek 3 września o godz. 17:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał informację, że na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Wielbark doszło do zniszczenia pojazdu marki Skoda Octavia.

Obecni na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 27-letni mieszkaniec Wielbarka „kręcił się” po mieście wspólnie z dwoma kolegami pojazdem marki Skoda Octavia. Jak oświadczyli mężczyźni w pewnym momencie zauważyli, że jedzie za nimi pojazd marki Skoda SuperB, którego kierowca próbuje zepchnąć ich z drogi. Mężczyźni wystraszyli się, zjechali w jedną ze ścieżek pobliskiego lasu i zatrzymali swój pojazd. Z samochodu wysiadł 33-latek, który trzymając w ręku lewarek na ich oczach dokonał zniszczenia ich pojazdu. Powybijał szyby, wyłamał lusterka, rozbił lampy, klosze, reflektory, wgniótł bagażnik i drzwi auta.

20, 21 i 27-letni podróżujący Skodą Octavią oświadczyli, że nie znają sprawcy i nie wiedzą, co było powodem jego agresji. Szczycieńscy kryminalni nie byli przekonani, co do przekazanej przez młodych mieszkańców Wielbarka wersji zdarzenia. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze szybko ustalili dokładny przebieg wydarzeń. Otóż okazało się, że ci sami mężczyźni kilka godzin wcześniej zajechali 33-letniemu kierowcy Skody SuperB drogę i poprzez zerwanie z jego ramienia saszetki, dokonali kradzieży pieniędzy i dokumentów.

W trakcie przesłuchania i zbierania materiałów dowodowych, szczycieńscy śledczy ustalili również, że jednej z mężczyzn tj. 20-letni mieszkaniec Wielbarka w dniu 11 marca br., dokonał kradzieży z włamaniem do zaparkowanego na terenie miasta pojazdu marki Seat, skąd przywłaszczył pendriva oraz transmiter, na szkodę mieszkanki Wielbarka.

Cała czwórka niebawem stanie przed sądem. 33-latek odpowie za kradzież oraz zniszczenie mienia. Natomiast 20, 21 i 27-letni mieszkańcy Wielbarka za kradzież szczególnie zuchwałą o której „mówi” art. 278a Kodeksu karnego, za co grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Najmłodszy z nich ma jeszcze na sumieniu kradzież z włamaniem do Seata. Przestępstwo to zagrożone jest kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Szczytnie

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wielbarszczak #2969297 | 192.38.*.* 8 wrz 2020 10:35

    Takie kozaki podworkowi złodzieje wozili się a to zwykłe cwele niedojeby jeden ogarnięty chłopak ich uwalił bravo

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz