Desant i ewakuacja ze śmigłowca. Ćwiczenia kontrterrorystów pod Olsztynem [ZDJĘCIA, VIDEO]

2020-09-01 14:04:11 (ost. akt: 2020-09-01 14:11:07)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Policjanci z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA oraz Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji w Olsztynie, Białymstoku, Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi i Warszawie doskonalili swoje umiejętności podczas szkolenia taktyczno-wysokościowego, które odbyło się w naszym regionie.
Na terenie Centrum Zdrowia Rybaki, Ośrodka Wypoczynkowego w Łańsku oraz na strzelnicy KS GARDA w Ostródzie, policjanci pododdziałów kontrterrorystycznych przeprowadzili szkolenie taktyczno-wysokościowe.

W szkoleniu wykorzystany również został śmigłowiec PZL Sokół z Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji KGP. W szkoleniu udział wzięli policjanci z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA oraz Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji w Olsztynie, Białymstoku, Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi i Warszawie, którzy podczas tegorocznego szkolenia doskonalili swoje umiejętności związane ze służbą kontrterrorystyczną.

Zespoły bojowe ćwiczyły desant i ewakuację ze śmigłowca technikami wysokościowymi w terenie przygodnym oraz zurbanizowanym. Policjanci doskonalili również umiejętność desantu z pokładu śmigłowca po przyziemieniu oraz przez wyskok w rejon działań.


Wykonywane były zadania w ramach szturmu natychmiastowego i planowego, podczas którego zespoły bojowe po wykonaniu desantu przy użyciu ,,szybkiej liny”, wykorzystywały taktykę kontrterrorystyczną i specjalną z użyciem amunicji barwiącej, granatami hukowo-błyskowymi i środkami pozoracji. Na strzelnicy KS Garda, po przeprowadzeniu desantu z Sokoła przy użyciu lin i przyrządów alpinistycznych, czterdziestu kontrterrorystów doskonaliło strzelanie dynamiczne w zespołach bojowych.

KWP Olsztyn

Fot. KWP Olsztyn

Fot. KWP Olsztyn

Fot. KWP Olsztyn

Fot. KWP Olsztyn

Fot. KWP Olsztyn

Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kolec #2967268 | 188.147.*.* 2 wrz 2020 15:44

  rzeczywiście , nie ma lepszych terenów w Polsce żeby ćwiczyć jakieś naloty, wysadzania, czy przedzieranie się przez szuwary i bagna. Tylko tu są miejsca do kręcenia filmów z wojen a nawet o rewolucji październikowej, budynków i miast z takimi plenerami do woli. Nawet w tzw. stolicy regionu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Pioter #2966865 | 88.156.*.* 1 wrz 2020 16:56

  jak trzeba było konwojować czeczena to nawet policyjni komandosi się bali tacy to fachowcy

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. Cos widzialem. #2966860 | 95.160.*.* 1 wrz 2020 16:42

  jakby w jednym pomieszczeniu stala jakas babcia lub Biladen.W moim pojeciu to nie szkolenie tylko jakis pokaz ,ze grupka policjantow stoi i sie przyglada jak trenuja.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 4. Mazur #2966817 | 79.124.*.* 1 wrz 2020 14:21

  co to za armia która nie potrafi uwolnić ludzi od terrorysty który nazywa się ; koronaświrus - to jakieś patałachy a nie wojsko

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)