Podsumowanie ostatniego weekendu wakacji na drogach Olsztyna i powiatu

2020-08-31 14:52:00 (ost. akt: 2020-08-31 14:57:07)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Za nami ostatni weekend wakacji. Tylko przez trzy dni policjanci pracowali na miejscu 3 wypadków drogowych, w których ranne zostały 3 osoby. Ponadto funkcjonariusze byli wzywani do 34 kolizji drogowych. Na szczęście nikt nie zginął.
W sobotę (29 sierpnia) policjanci na jednej z ulic w Olsztynie zauważyli pojazd marki Fiat Panda, który poruszał się całą szerokością drogi, od prawej od lewej krawędzi jeździ. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać auto do kontroli. Zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 36-letniego kierującego blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna przyznał policjantom, że przed podróżą wypił alkohol i wraz z kolegą jechał do pracy.

Funkcjonariusze zatrzymali 36-latkowi prawo jazdy. Wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz i wysoka grzywna.

W niedzielę (30 sierpnia) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Gryczanej i Sielskiej. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 41-letni kierujący osobową skodą nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi marki Renault Traffic. Policjanci zaraz po podejściu do kierującego skodą wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało obecność blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy. 41-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Nie uniknie on również odpowiedzialności za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruch drogowym.

Tego samego dnia policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu DK 16 w pobliżu m. Podlejki. Prawdopodobną przyczyną kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierującą osobowym oplem jadącemu pojazdowi ciężarowemu. W wyniku zdarzenia 64-letnia pasażerka opla trafiła do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy w momencie zdarzenia byli trzeźwi. Ostatecznie 65-letnia kierująca oplem została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych, na jej konto trafi również 6 punktów karnych.Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Źródło: KMP Olsztyn

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ania #2966502 | 31.2.*.* 31 sie 2020 15:13

    nie zlapali baby x w citro nol z janko nacpanych

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz