Dzieci będą musiały dorosnąć, czyli szkoła w czasie pandemii

2020-08-31 17:10:40(ost. akt: 2020-08-31 14:16:47)
 
Hanna i Marcin Dawgul z Julką

Hanna i Marcin Dawgul z Julką

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Jak będzie wyglądała szkoła od kuchni w czasie pandemii? Jutro zabrzmi pierwszy dzwonek. Pojutrze dzieci rozpoczną lekcje. Pracę rozpoczną też świetlice, w których są zawsze tłumy i stołówki, w których stoi się w kolejce po obiad.
Jak powrót uczniów do szkół wpłynie na rozwój epidemii? Jedni mówią, że na zimne trzeba dmuchać i uważać na każdym kroku. Inni z kolei przestrzegają, że wysyłając dzieci do szkoły, wchodzimy w paszczę lwa. Trudno mówić o skutkach powrotu do szkół już dzisiaj. Zapewne więcej będzie można powiedzieć w połowie września.

Teraz jednak możemy mówić o przygotowaniach. Bo to w głównej mierze od nich najwięcej zależy. O samej nauce powiedziano już dużo. O tym, jak będą wyglądały przerwy, wyjścia i wejścia do szkoły również. O tym, że najlepiej, żeby jedna klasa przebywała w jednej sali. A co ze świetlicami i stołówkami? Tam dzieci zawsze się mieszają — z różnych roczników, a na pewno z różnych klas. Wobec tego jest się czego obawiać w tej kwestii? Czy szkoły są w stanie zagwarantować nam bezpieczeństwo „od kuchni”? To pytanie zadajemy na olsztyńskiej starówce.

— Syn będzie chodził na obiady w szkole, bo mam pełne zaufanie i wiem, że będzie zrobione wszystko, co należy. Że szkoła stanie na wysokości zadania — uważa Ewelina Butkiewicz, mama Kacpra.

[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz w poniedziałkowym (31 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Z gminy Górowo Iławeckie #2966614 | 83.6.*.* 31 sie 2020 21:57

  Winno być 3,4,5 latków w Kandytach!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. Z gminy Górowo Iławeckie #2966613 | 83.6.*.* 31 sie 2020 21:56

  Jezeli jest pandemia,ktorej wszyscy się boją to proszę mi wytłumaczyć dlaczego dyrektorka Szkoły w Jandytach w porozumieniu z wojtową połączyła 3; 4 i 5 w jedną grupę tym samym zagęszczajac ilość osob w jednym pomieszczeniu. Grupa będzie miala 25 małych podopiecznych , ktorymi ma się opiekować tylko 1 wychowawczyni!!!!! Jezeli tak bedzie to Sanepid i nie tylko będą mieli co prostować i kogo karać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 3. Mazur #2966557 | 79.124.*.* 31 sie 2020 18:21

  z tego co pokazywały media to plandemii nie było na przedwyborczych spędach i nad morzem - więc straszenie ludzi ciąg dalszy

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz