Śmiertelny wypadek pod Działdowem. Nie żyje ojciec i dwóch synów

2020-08-28 08:28:30(ost. akt: 2020-08-28 21:11:20)

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

W piątek (28 sierpnia) około godziny 1:00 w nocy na trasie Brodnica-Lidzbark (droga wojewódzka nr 544) doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w którym śmierć poniosło trzech mężczyzn.
— Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym fordem na łuku drogi zjechał na pobocze i uderzył prawem bokiem pojazdu w prawidłowo jadący samochód ciężarowy marki DAF. W wyniku tego trzy osoby, które podróżowały fordem, poniosły śmierć na miejscu — informuje Katarzyna Rogozińska z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.

— Ofiarami wypadku był 60-letni mężczyzna oraz jego dwaj synowie w wieku 33 i 28 lat. Kierujący ciężarówką 27-latek był trzeźwy. On i jego pasażer nie odnieśli obrażeń — mówi Tomasz Markowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzili czynności na miejscy zdarzenia. Wszelkie okoliczności wyjaśni prowadzone postępowanie.

Droga jest już przejezdna. Nie ma utrudnień w ruchu.

Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl