Pierwszy powiat z naszego województwa w żółtej strefie

2020-08-27 14:20:52(ost. akt: 2020-08-27 15:40:30)

Autor zdjęcia: Ministerstwo Zdrowia

Powiat bartoszycki, jako pierwszy z woj. warmińsko-mazurskiego znalazł się w tzw. żółtej strefie. Wiąże się to z dodatkowymi obostrzeniami na terenie powiatu.
Ministerstwo Zdrowia podało nową listę powiatów w tzw. żółtej i czerwonej strefie. Na liście znalazł się powiat bartoszycki, w którym ostatnio zanotowano gwałtowny wzrost liczby zakażeń koronawirusem. Ogniska zakażeń to głównie wesela. Tylko dziś poinformowano o 27 nowych przypadkach.

Przypomnijmy, lista powiatów, w których wróciły obostrzenia powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy.

W wyznaczonych powiatach wprowadzone zostały obostrzenia, które dotyczą m.in.: obowiązku noszenia maseczek, a także organizacji targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu.

W tzw. powiatach czerwonych obowiązuje nakaz noszenia maseczek wszędzie w przestrzeni publicznej (na ulicach, w parkach itp.).

W czerwonej strefie zakazane jest organizowanie imprez masowych. Liczba uczestników wesel zostanie ograniczona do 50. W komunikacji miejskiej może być zajęte tylko 50 proc. miejsc siedzących. Obowiązuje zakaz organizacji organizacji targów i wydarzeń kulturalnych. W lokalach i ogródkach może przebywać jedna osoba na cztery metry kwadratowe powierzchni. Zamknięte są siłownie, kina, sanatoria, a wydarzenia sportowe odbywają się bez kibiców.

W strefach żółtych w weselach może brać udział maksymalnie 100 gości. W imprezach sportowych, wydarzeniach kulturalnych czy seansach w kinach może brać udział tylko 25 procent uczestników. W lokalach i ogródkach może przebywać jedna osoba na cztery metry kwadratowe powierzchni. W imprezach sportowych, wydarzeniach kulturalnych czy seansach w kinach może brać udział tylko 25 procent uczestników. W lokalach i ogródkach może przebywać jedna osoba na cztery metry kwadratowe powierzchni.
Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ferdek #2966316 | 5.172.*.* 30 sie 2020 23:32

  No i gitara. Panikarza ruszyli na zakupy.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. typ #2965453 | 88.156.*.* 28 sie 2020 10:38

  Stan z 11.08.2020 liczba osób zmarłych z powodu samego korona... bez chorób współistniejących to 296 (brak danych wiekowych) !!!! Natomiast 1800 osób nieżyjących na choroby współistniejące to kwalifikacja badań np. gorączka, katar, błędne testy (kowidzik). Tak tak szanowni Państwo, oto cała sraczka i tysiące osób bez pracy, pozamykane firmy i wiele innych strat, spowodowane nierzetelnymi decyzjami panów ministrów. Gratulujemy. Pamiętajmy, że od 01.09.2020 każdy kto się zgłosi do lekarza z kaszlem, katarem lub gorączką, z automatu leci na testy. Grypa czy nie, wszystko będzie kowidem. Sanepid tylko czeka aby druga fala powstała na papierze. To nie jest pandemia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) odpowiedz na ten komentarz

 3. paris p #2965430 | 78.159.*.* 28 sie 2020 10:02

  Widze grono ekspetow sie wypowiedzialo.. Takie male pytanie do redakcji , na chu.. dajecie w ogole mozliwosc komentowania pod takim artykulami lub co gorsza pod wypadkami gdzie grono januszy lub jak tutaj sebixow kompletnie bezsensnu pisze cos aby zablysnąc a nie chocby po to zeby rzucic nową perspektywe na dany temat ?? przeciez ten covid to zwykle przeziebienie i zabija mniej ludzi niz grypa itd.ale media juz zrobil wiekszosci a szczegolne 'matkom' wode z mozgu i zamiast normlanie zyc to patologia szuka dalej sposobu jak tu wyrwac nastepny zasilek i siedziec w domu z bombelkiem a rzad wprowdza jakies smieszne strefy zolte i czerowne gdzie np.liczba gosci na weselu zmniejsza sie ze 150 na 100. Gdyby bylo realne zagrozenie to takich imprez w ogle by nie bylo a u nas juz nawet termy otowrzyli gdzie biega 200 ludzi w tym polowa 3/4 nacpana . Jak mozna w ogole sie zastanaiwac nad puszczeniem dziecka do szkoly albo albo zatrzymaniem gospodarki jak pisuary ?? chory kraj

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Myśląca #2965420 | 83.6.*.* 28 sie 2020 09:37

   Poczekajcie jak za kilka dni powróci kilka autokarow z ludźmi , ktorzy wyjechali za granicę zbierać winogrona przede wszystkim z gminy Górowo Iławeckie to zobaczycie w jakim kolorze bedzie piwiat bartoszycki. Szok, ze nikt z wlodarzy nie reagowal.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Mama plażowiczka #2965408 | 79.190.*.* 28 sie 2020 09:16

    Jezuuu nie dam dziecka na stracenie. Ja chcę siedzieć w domu. Ludzie nie wychodźcie ... eee Heniu dzieciaki już spakowane ? A kocyk dla Józia wziąłeś ?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (19)