Cztery gwiazdki grzeją politykę. Wrzawa wokół posiedzenia klubu KO w Krasickim

2020-08-25 18:10:13(ost. akt: 2020-08-25 13:13:11)

Autor zdjęcia: archiuwm prywatne

Po wizerunkowej wpadce, jaką było poparcie przez Koalicję Obywatelską projektu podwyżek dla władzy, teraz znowu zebrały się nad nią ciemne chmury. Bo KO chce zrobić posiedzenie swojego klubu w Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim.
Gromy posypały się na Koalicję Obywatelską, ale też inne partie, za to, że poparły projekt PiS w sprawie podwyżek dla parlamentarzystów i najważniejszych urzędników w państwie. Wprawdzie Senat naprawił to, co zepsuł Sejm, odrzucając uchwaloną przez posłów w pośpiechu ustawę , ale mleko się rozlało. I ostrze krytyki spadło na opozycję, która razem z PiS parła do podwyżek.

Pomysł podwyżek nie spodobał się Polakom. A rozsierdził najbardziej czas ich wprowadzenia. Bo gdy rośnie fala zachorowań na koronawirusa, gospodarka polska pogrąża się w kryzysie, kiedy rośnie bezrobocie, to nie jest dobry czas na fundowanie sobie podwyżek. I kto jak kto, ale opozycja, która ma pilnować rządzącą partię, powinna być tego świadoma.

Teraz Koalicja Obywatelska próbuje dochodzić, kto jest winny tej wizerunkowej wpadki. A na miejsce wewnątrzpartyjnych rozliczeń 7-8 września został wybrany Hotel Krasicki w Lidzbarku Warmińskim. I zrobił się szum, bo, czy wypada politykom posypywać głowę popiołem w luksusie, w czterogwiazdkowym hotelu ze spa?
— Nie popadajmy w skrajności. Gdzie mają spotykać się posłowie? Na polu namiotowym? Może być. Możemy spać w schroniskach. To nie ma znaczenia — stwierdził poseł KO Tomasz Zimoch w Onet, który jako jeden z dziewięciu posłów KO głosował przeciwko niedawnym podwyżkom dla władzy.

Z inicjatywą zaproszenia posłów i senatorów KO do Lidzbarka wyszedł poseł KO Jacek Protas, który zresztą pochodzi z Lidzbarka. Na posiedzenie klubu będzie miał więc tyle, co rzut beretem.
— Zaproponowałem, żeby wjazdowe posiedzenie klubu odbyło się na Warmii i Mazurach, żeby posłowie mogli zobaczyć nasz piękny region. Chodziło mi o promocję regionu — mówi poseł Protas. — Początkowo spotkanie miało odbyć się na zamku w Rynie, ale zmienił się termin posiedzenia, a że Ryn był już zajęty, wiec zaproponowaliśmy Lidzbark Warmiński i Hotel Krasicki. To wyjazdowe posiedzenie jest na wyraźną prośbę wielu posłów i senatorów, którzy chcieli się spotkać po wakacjach poza Warszawą, żeby bez żadnych ograniczeń czasowych porozmawiać, podyskutować o tym, co się zdarzyło w ostatnich miesiącach, ale też o tym , co nas czeka. I to jest reakcja przewodniczącego Budki na te prośby...


[...]

Czytaj e-wydanie

To tylko fragment artykułu. Cały przeczytasz we wtorkowym (25 sierpnia) wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Aby go przeczytać kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kolo #2964423 | 77.115.*.* 26 sie 2020 10:29

  Piniondzow to on i mają jak małpa kitu. Jeśli osmiorniczki i piniondze są to i może rudy sciagnie. W tym oni są mocni

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. oko #2964411 | 83.5.*.* 26 sie 2020 10:01

  Protas??? hehehehehe i spa???? hehehehehehhe I Hotel Krasicki???? hehehehehhehe ŻENADA!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. warmianka #2964393 | 213.5.*.* 26 sie 2020 09:06

  Już teraz wiem skąd u mojej znajomej pracującej w Krasickim ta bezwarunkowa miłość do PO. Pewnie znowu na fejsbuczku będzie pluć na pisowców, a PO*ebów wychwalać pod niebiosa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. tak #2964374 | 185.138.*.* 26 sie 2020 08:31

  O co ta burza, dadzą zarobić hotelowi. I tyle.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 5. supel #2964349 | 83.16.*.* 26 sie 2020 07:38

  Najpierw trzeba zobaczyć ten "luksus" (ha , ha) a potem dziamgać. Hotel jak hotel.

  odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (15)